BK Krnov - OP muži

2010-03-15 14:24:06
BK Krnov - POSKI Ostrava 82:74 (19:17, 35:31, 51:51, 68:68)

Sestava: Hlaváček J. 5, Opršal O. 9, Opršal M. 15, Velčovský 15, Lukáš Jakub 13, Lukáš Marek, Janovský V. 8, Svěchota 3, Křištof 14, Dvořáček, Martinec

Poslední zápas základní části oblastního přeboru přinesl divákům výborný basketbal. Domácí se po delší době představili i se svými zkušenými hráči J.Lukášem a Křištofem a bylo to na výkonu znát. Byli to především zkušení matadoři Janovský, Velčovský a Křištof, kteří byli motorem všech akcí domácího celku. V druhé čtvrtině se přidali O.Opršal a J.Lukáš a tak domácí zaslouženě vedli. Ovšem soupeř, v jehož dresu se objevili i bývalí krnovští hráči Jedlička, Gomola a Leder, nechtěl prodat kůži lacino. Jeho hru skvěle dirigoval rozehrávač Mirek Pacut, který dlouho hrál 1. ligu za VŠB Ostrava a jeho herní zkušenosti byly na hřišti znát. Důkazem je jeho 29 bodů a post nejlepšího střelce zápasu. Po poločasové přestávce předváděli hosté svoji nejlepší hru, snadno se dostávali pod domácí koš či zakončovali z pole. Nejvyšší vedení 47:39 měli hosté ve 26. minutě, ale pak zaveleli k obratu především mladí hráči. Na postu rozehrávače se objevil M.Opršal, který hru Krnova rozhýbal k mnohem vyššímu tempu. Prosadili si i Svěchota s Hlaváčkem a tak minutu před koncem vedli domácí 68:64. Pak však došlo ke dvěma zcela zbytečným ztrátám míče, které soupeř potrestal a šestkami 4 vteřiny před koncem vyrovnal stav na 68:68 čímž poslal zápas do prodloužení. V něm však domácí konečně zahráli podle svých představ. Hru opět oživil M.Opršal, který dal dva koše s faulem a navíc přihrál na další body O.Opršalovi a Velčovskému. Šňůra 10:0 byla pro hosty definitivní tečkou v tažení za výhrou. Tu si naopak za velmi dobrý výkon v posledních 5 minutách prodloužení zasloužili domácí hráči.