Žáci U14+U15 - OP

2016-01-25 11:28:21
23.01.2016 Starší minižáci U13 - BC Nový Jičín 55:47 (13:15, 30:27, 47:35)
Sestava:Beeldman Tomáš 29bodů (trojky: 0, TH: 3/6, fauly: 3), Čepek Richard 18bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Kopecký Jan 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Choma Jakub 3bodů (trojky: 0, TH: 3/6, fauly: 3), Štěpán Jan 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Lazar Lukáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Jelínek Patrik 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Glac Ondřej 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3)
DSC_0220 kopie.jpgS Novým Jičínem jsme v Divizi rovněž vysoko prohráli a tak se od zápasu moc nečekalo. Ale hosté přijeli značně oslabeni jen se sedmi hráči a tak se nám otevřela naděje k lepšímu výsledku. Také my jsme se potýkali s vysokou marodkou a po odjezdu Víti nás zůstalo jen osm. Vzhledem ke kvalitě soupeře a našemu kádru jsme zvolili k nelibosti trenéra hostů zónovou obranu, která dělala hráčům protivníka značné problémy. Nejprve jsme se sice nedokázali vyrovnat s hrou posta, ale po nástupu Kuby, který dokázal číst hru hostů se naše obrana zlepšila natolik, že jsme i přes špatný útok přešli do vedení. To jsme sice opět v 16. minutě ztratili (20:24), ale dokázali jsme si ho protiútoky vzít zpět. Jako rozhodující pro vývoj celého zápasu se ukázal konec třetí desetiminutovky. Tam jsme zavřeli obranu natolik, že nám soupeř nedal za šest minut koš a my jsme po zisku míče dlouhou přihrávkou na Čepce snadno skórovali. Vedení 47:35 bylo nadějné, ale do konce zbývalo ještě dlouhých 10 minut. A trápení nastalo. Byli jsme to my, kdo dlouho nedal koš a tak soupeř snížil na rozdíl šesti bodů. My jsme zahodili snad deset jasných šancí, nedali jsme pět šestek, ale ctila nás obrana. Konec zachránil Kuba, který dvěma šestkami definitivně ustanovil skóre.
Výhra byla pro nás překvapivá, ale vybojovali jsme si ji. Hosté nedokázali přejít přes naši zónu, kterou jsme zvolili vzhledem k typologii hráčů. Jsme pomalejší než soupeři, neumíme číst hru a necháváme se tak zbytečně snadno přehrávat. A pokud postavíme do středu zóny našeho "obra" Lukáše, má soupeř problémy. Jen musíme vylepšit souhru, kterou někteří hráči netolerují. Zapojíme dohry příliš málo hráčů a soupeř pak má usnadněnou úlohu v obraně. To je naše priorita číslo jedna, naučit se nějakému systému.