Muži - OP

2016-02-01 10:53:58
29.01.2016 Slavia Havířov A - BK Krnov Muži 74:78 (7:25, 31:47, 53:64)
Sestava:Strnisko Petr 28bodů (trojky: 2, TH: 6/7, fauly: 1), Janovský Václav 14bodů (trojky: 1, TH: 3/4, fauly: 2), Velčovský Jan 10bodů (trojky: 0, TH: 6/8, fauly: 4), Vidlička Adam 10bodů (trojky: 0, TH: 4/4, fauly: 5), Chudoba Miroslav 7bodů (trojky: 1, TH: 0/1, fauly: 2), Durišík Jiří 4bodů (trojky: 0, TH: 0/6, fauly: 3), Hrabovský Martin 3bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 3), Matiaško Ján 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5), Zápalka Tomáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/4, fauly: 1), Adámek Vojtěch 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Po úspěšných zápasech na domácí palubovce nás čekal výjezd do Havířova, který byl na to podobně jako my. To značilo těžký zápas i proto, že nám chyběli někteří hráči jako Sýkora či Siegfried. Nahradit je ale měly další naděje Chudoba a Durišík, kteří toho však v dresu mužů moc nenahráli. Úvod zápasu nám však vyšel na jedničku. Za první čtvrtinu jsme povolili domácím jen 7 bodů, což svědčí o fungování naší obrany. A v útoku jsme se opět mohli spolehnout na Pecu. Od druhé čtvrtiny však začali domácí pomalu ukrajovat z našeho vedení. Ale pořád jsme měli zápas pod kontrolou. Ještě dvě minuty před koncem jsme vedli 75:62 a nic nenasvědčovalo tomu, že by ze zápasu mohlo být drama. Ale nakonec jsme se museli strachovat o výhru. Protože domácí vsadili vše na jednu kartu a začali nás faulovat. A tato taktika jim málem vyšla. Nejprve sice pojistil naše vedení Velča dvěma šestkami, ale pak nastala situace, kdy jsme nedali 8 šestek po sobě. Pravidelně se na nich střídali Sirka s Ďurim. Naši "sérii" protrhl až Peca druhou šestkou, ale po něm opět nedal trestné hody Ďuri. Naše bilance v závěru tedy zní : žádný koš a TH 14/3. Naštěstí jsme měli nahráno, ale v jiných případech by se nám to nemuselo vyplatit.