Žáci U14+U15 - OP

2016-02-22 09:49:15
20.02.2016 Starší minižáci U13 - TJ Start Havířov 54:50 (11:17, 23:31, 38:41)
Sestava:Santarius Ivo 17bodů (trojky: 0, TH: 3/4, fauly: 4), Čepek Richard 15bodů (trojky: 0, TH: 1/4, fauly: 0), Kopecký Jan 10bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Beeldman Tomáš 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Choma Jakub 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Glac Ondřej 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Jelínek Patrik 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Bajtek Vítězslav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Štěpán Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Lazar Lukáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Martin Křiva 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
DSC_0254 kopie.jpgOblastní přebor hrajeme naštěstí v téměř kompletní sestavě, kdy nám bude chybět jen Mates. Sice jsme o tomto víkendu postrádali Sama, Fildu a Lukiho Mareše, ale ti klíčoví hráči už jsou připraveni nastoupit. A na výsledcích je to znát. Zatímco v divizi jsme prohráli téměř vše, nyní máme už skalp Nového Jičína a nyní i Havířova, se kterými jsme oba zápasy předtím prohráli. Ale popořadě. Havířovští hráči byli rozehraní ze zápasu v Bruntále, kde však museli bojovat o výhru do posledních minut. My jsme měli naopak přestávku, protože ValMez pro nemoc své zápasy s námi odložil. Hosté působili na hřišti sehranějším dojmem a už měl nacvičené akce pro překonání naší zónové obrany. My jsme se naopak nemohli pořádně trefit a tak nás musela zachraňovat dvojice Kope a Čepec. Ale body na naší straně přibývaly velmi pomalu, proto se hosté mohli stále radovat z vedení. Do druhé půle jsme museli něco udělat, abychom tento zápas zvrátili. Nakonec jsme se rozhodli osobně bránit nejlepšího hráče hostů a zbytek týmu hrál zónu. Tato kombinovaná obrana nám konečně začala přinášet úspěch. Hostující hráči najednou museli hrát sami bez svého lídra a museli se spoléhat jen na sebe. Tím jsme vyrovnali síly a pomalu stahovali náskok hostů. Klíčový se ukázal úsek na začátku čtvrté čtvrtiny, kde jsme výborně bránili a vyhráli úvodních 6 minut 12:0. Pak jsme sice zahodili další šance na zvýšení, ale výhru už jsme ubránili. Zásluhu na tom má i dvojice Kope a Ivo, kteří se dobře zhostili s osobní obranou lídra Havířova. A konečně se našel i střelec Čepec, jehož body z protiútoků nám pomohly přetočit skóre na naši stranu.
Bylo to vyrovnané a napínavé utkání se šťastnější koncovkou pro nás. O to cennější, že jsme si šli pro výhru naproti přes zlepšení v obraně, kdy jsme povolili soupeři za druhou půli jen 19 bodů.