Muži - OP

2016-04-04 13:46:12
02.04.2016 BK Krnov Muži - Slavia Havířov 100:75 (29:15, 57:34, 79:61)
Sestava:Strnisko Petr 30bodů (trojky: 5, TH: 3/4, fauly: 2), Janovský Václav 22bodů (trojky: 3, TH: 3/4, fauly: 0), Siegfried Jiří 18bodů (trojky: 2, TH: 2/3, fauly: 3), Velčovský Jan 12bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 2), Vidlička Adam 6bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 0), Zápalka Tomáš 5bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 4), Hrabovský Martin 3bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 5), Ticháček Lukáš 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Adámek Vojtěch 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Hradečný Michael 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Durišík Jiří 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
DSC_0335 kopie.jpgVelice nebezpečný soupeř, kterého jsme nesměli podcenit, to byla Slavia Havířov v zápase OP o umístění ve středu tabulky. Hosté mají velmi nebezpečné střelce z dálky a to jsme chtěli pokrýt. Ale díky tomu jsme propadali v obranném doskoku. Hosté si doskočili několikrát po sobě a snadno skórovali. Sice jsme se v obraně trápili, ale zato jsme byli úspěšní v útoku. Od poloviny první čtvrtiny jsme se dokázali odpoutat ze stavu 10:13 na 24:13 a to díky zlepšené činnosti v doskoku a v přechodu do rychlého protiútoku. Dali jsme pár jednoduchých košů a to nás nakoplo do další fáze zápasu. I začátek druhé čtvrtiny byl v naší režii a tak jsme si vybudovali více jak 20 bodový náskok. A 57 nastřílených bodů do poločasu byl z naší strany nevídaný počin. Ovšem do druhé půle přišli hosté ze zónovou obranou, která nám začala dělat potíže. Navíc po kiksech v obraně jsme dostali 8 bodů po sobě a rázem bylo zase o co hrát. Naštěstí nás vysvobodil trojkou Peca, který konečně protrhla naše střelecké trápení. Náskok jsme si pohlídali i přes střídání v poslední desetiminutovce, ale kýženou stovku dal až v poslední minutě Sigi.