Muži - OP

2016-04-25 09:31:19
22.04.2016 Basket Opava 2010 - BK Krnov Muži 54:74 (9:26, 26:43, 40:58)
Sestava:Strnisko Petr 27bodů (trojky: 5, TH: 2/2, fauly: 2), Siegfried Jiří 25bodů (trojky: 5, TH: 4/5, fauly: 3), Velčovský Jan 8bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Vidlička Adam 7bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Ticháček Lukáš 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Klíma Richard 2bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 0), Chudoba Miroslav 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 2), Zápalka Tomáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Adámek Vojtěch 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
IMG-20160422-WA0000 kopie.jpgKe konci mistrovské sezóny nabírá náš tým formu. Po začátku soutěže, kdy jsme neměli štěstí v koncovkách a ztratili jsme zbytečně několik zápasů, se formu podařilo stabilizovat. Už to není jen hra stavěná na jednom hráči, ale dokáže se zapojit celý kolektiv. Vždy se najde někdo, kdo vynikne, i když se mu v předchozích zápasech nedaří. A daří se nám zapojovat mladé juniory, kteří už nabírají takové herní zkušenosti, že se nebojí proti starším hráčům hrát. A to se nám potvrdilo i v zápase, ve kterém jsme určitě za favority nebyli. I když jsme nastoupili pouze se třemi "mazáky" a zbytek tvořili mladíci, zvučného soupeře jsme se nezalekli. Od počátku se nám dařilo střelecky a hlavně jsme solidně bránili. Už v 7. minutě zápasu jsme vedli 3:21 a domácí byli značně zakřiknutí z vývoje zápasu. A náskok, který jsme si vytvořili, jsme dokázali stále udržovat. A to i přesto, že se domácí vzchopili a dávali do zápasu větší porci energie. Ale my jsme se tentokrát mohli spolehnout na střelbu. Peca a Sigi dali každý 5 trojek, z pole pomáhal Velča i Vidla. Ale pod košem dělali "černou práci" Luki se Sirkou, i když měli velkou práci s pivotem Suchánkem. Výhru jsme si zasloužili především výkonem v první čtvrtině, pak už jsme jen kontrolovali získaný náskok.