Muži - OP 1. třída

2016-10-01 18:23:51
30.09.2016 BK Krnov Muži - VŠB Ostrava B 90:58 (20:25, 45:39, 65:50)
Sestava:Strnisko Petr 36bodů (trojky: 1, TH: 1/2, fauly: 2), Siegfried Jiří 13bodů (trojky: 0, TH: 3/3, fauly: 2), Velčovský Jan 13bodů (trojky: 0, TH: 1/1, fauly: 2), Čarnecký Michal 9bodů (trojky: 3, TH: 0/0, fauly: 0), Chudoba Miroslav 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Zápalka Tomáš 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Adámek Vojtěch 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Janovský Václav 3bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 4), Hrabovský Martin 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Vidlička Adam 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Ticháček Lukáš 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Sýkora Ondřej 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
DSC_0913 kopie.jpgNa tribuně naší haly se sešlo poměrně hodně diváků, kteří byli zvědavi na návrat našeho "Rosického" v podobě špílmachra Čardy. Na první zápas se nás sešlo hodně, když trenér Zdeněk Čarnecký mohl střídat hned 12 hráčů. A to se ukázalo být klíčové, protože soupeř nastoupil jen s pěti hráči a postupně fyzicky uvadal. Naopak my jsme mohli stupňovat tempo a soupeře tak dostat do úzkých. Ten totiž začal zápas výborně a prakticky se z pole neminul. Už ve třetí minutě vedl 2:9 a nás zachraňoval jen Čarda svými trojkami. Hosté praktikovali zónovou obranu, proti které se nám jinak vůbec střelecky nedařilo. Jen Peca unikal soupeři do protiútoků a pohodlně zakončoval. Ale s narůstající dobou se hosté přece jen dostávali do problémů s fyzičkou a přestali se trefovat. My jsme naopak rychle přecházeli do útoku a konečně jsme mohli otočit skóre. To se poprvé podařilo v 15. minutě, kdy jsme se ujali vedení 32:30. Ostravští vysokoškoláci dokázali držet krok jen do 23. minuty. Od stavu 51:44 už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Poslední čtvrtinu jsme hosty přehráli 25:8 a tak se zrodila vysoká výhra. Ale pokud by měli hosté koho střídat, byli by mnohem nepříjemnějším soupeřem. Tady rozhodla fyzička...