BK Krnov - Liga juniorů U18

2010-05-16 20:53:57
BK Ekotempo Krnov
Junioři U18 – dorostenecká liga

Posledním utkáním dorostenecké ligy juniorů zakončili definitivně krnovští basketbalisté mistrovskou sezónu. A byla to tečka nadmíru úspěšná, když Krnované porazili svého soupeře ze Svitav a potvrdili tak, že jsou v nástavbové skupině B2 na své palubovce neporazitelní. Výhrou si upevnili první místo ve skupině, které znamenalo celkově 5. místo v lize juniorů.

pátek 14.5.2010
BK Ekotempo Krnov - Basketbal Svitavy 89:67 (20:11, 41:23, 64:43)

Sestava: Hubený 2, Hradečný, Samlis 10, Kopecký Š. 2, Wojnar 28, Cikánek 23, Biskup 2, Gazdík J. 22, Šnirch

Fauly: Krnov 20, Svitavy 18
Trojky: Krnov 2, Svitavy 9
TH: Krnov 20/11=55%, Svitavy 16/8=50%

Před utkáním panovaly v táboře krnovského mužstva značné obavy, protože soupeř měl v posledních utkáních velmi dobrou formu, když získal skalp týmů Šlapanic, Krnova, NH Ostrava i Karviné. Navíc marodka domácího týmu se rozrostla o klíčové hráče Opršala a Grosse, či pivota Volného a křídlo Böhma, který ve stejné době nastoupil za svůj mateřský klub v kvalifikaci na extraligu v Plzni. Přesto měl domácí trenér Kovařík k dispozici dostatečně silný kádr na to, aby v posledním zápase potvrdil své postavení v tabulce, vždyť hrál první tým s posledním. Základní sestava Biskup, Samlis, Wojnar, Cikánek a Gazdík začala velmi dobře a hned od prvních minut chtěla dokázat svou nadvládu pod oběma koši. Hráči dokázali zužitkovat svou výškovou převahu, kdy se prosadili především pivoti Cikánek s Gazdíkem, které vydatně podporoval z pole Wojnar. Velmi dobrá obrana nedovolovala hostům zakončovat a přes ni se soupeř dostal pouze třikrát v prvních čtyřech minutách, pak už hosté skórovali pouze ze šestek. Ve stejném duchu pokračovala hra i ve druhé desetiminutovce, kdy sice Svitavy snížili první trojkou na 22:14, ale pak celých pět minut nedaly ani bod. Šňůra 12:0 dala zápasu jasný ráz a vedení 34:14 bylo dobrým krokem ke konečné vytoužené výhře. Domácím se vyplatila taktika obrany klíčového rozehrávače Svitav, který byl bráněn presinkem po celém hřišti a střídali se v ní Biskup, Kopecký a Šnirch. Dobrou práci v obraně potvrdil i výsledek poločasu, kdy soupeř dal pouhých 23 bodů. Po poločasové přestávce byli hráči podporovaní vynikající diváckou kulisou „hnáni“ spíše do útoku, než aby pokračovali ve tvrdé nekompromisní obraně. Proto se i hosté dostali ke své velmi dobré útočné hře, kdy zakončovali z volných pozic z trojkové vzdálenosti. Byla to ale jediná silná zbraň, která však tentokrát na v pohodě hrající domácí tým nemohla stačit. I ten totiž měl naštěstí výbornou střeleckou formu a jen zahozené dobré příležitosti ho připravily o ještě lepší výsledek. Mužstvo potvrdilo, že prvenství ve skupině mu patří zcela právem, když z 10 zápasů pouze 2x prohrálo (v Kolíně a ve Svitavách). V příští sezóně nastoupí hráči ročníků 1992 v kategorii mladých mužů U20 a juniorskou ligu bude hrát letošní tým kadetů trenérů Mokráše a Hrabovského, který s přehledem vyhrál oblastní přebor.