Muži - OP

2016-11-06 16:59:58
04.11.2016 TJ Sokol Karviná B - BK Krnov Muži 84:92 (26:23, 55:52, 69:72)
Sestava:Strnisko Petr 23bodů (trojky: 0, TH: 7/8, fauly: 3), Čarnecký Michal 20bodů (trojky: 3, TH: 5/8, fauly: 1), Velčovský Jan 19bodů (trojky: 0, TH: 3/4, fauly: 1), Vidlička Adam 11bodů (trojky: 0, TH: 5/6, fauly: 2), Janovský Václav 8bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5), Sýkora Ondřej 5bodů (trojky: 0, TH: 1/3, fauly: 1), Durišík Jiří 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Zápalka Tomáš 2bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 0), Blejchař Jan 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Hrabovský Martin 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Adámek Vojtěch 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Chudoba Miroslav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Třetí zápas a třetí výhra. O to cennější, že domácí na nás vyrukovali i se třemi pendly z druhé ligy. Loni jsme tady překvapivě vyhráli, ale naopak domácí odvetu prohráli, takže se očekával vyrovnaný zápas. Opět vyhrocený, jde o tradiční derby dvou nyní vyspělých celků.
Soupeř zápas začal velmi dobře, spadly mu tam tři trojky po sobě a vzápětí přidal koš s další trojku. Nebylo tedy divu, že se domácí ujali vedení 24:15. Naštěstí se podařilo snížit trojkou Čardy, košem Vidly a také šestkami Pecy. Rozdíl třech bodů nebyl tedy nijak výrazný a mohli jsme pomýšlet na obrat skóre. Druhá čtvrtina byla přehlídkou útočných akcí a tak skóre narůstalo velmi rychle. Poločas 55:52 svědčí o mnohém. Po přestávce jsme na soupeře vlétli ve velkém stylu. Nejprve kapitán Velča a pak Peca převážili pomyslnou misku vah na naši stranu (57:60). A náš náskok mohl být ještě vyšší, ale opět jsme neubránili trojkovou střelbu domácích hráčů. Rozhodující trhák se nám podařil na začátku 4/IV. Rozložili jsme střelbu na více hráčů a najednou jsme vedli 87:74. A to probíhala 37. minuta. Toto vedení jsme jen udržovali taktickou hrou až do konce zápasu.