Muži - OP

2016-11-20 10:19:03
19.11.2016 BK Krnov Muži - TJ MEZ Frenštát 98:66 (30:12, 52:27, 77:42)
Sestava:Strnisko Petr 44bodů (trojky: 4, TH: 4/9, fauly: 2), Vidlička Adam 16bodů (trojky: 0, TH: 0/4, fauly: 3), Velčovský Jan 12bodů (trojky: 0, TH: 0/3, fauly: 4), Čarnecký Michal 7bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 0), Janovský Václav 6bodů (trojky: 0, TH: 2/6, fauly: 3), Chudoba Miroslav 5bodů (trojky: 0, TH: 3/4, fauly: 1), Blejchař Jan 5bodů (trojky: 0, TH: 5/6, fauly: 5), Durišík Jiří 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Adámek Vojtěch 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5), Zápalka Tomáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
DSC_0951 kopie.jpgV loňském ročníku jsme doma s Frenštátem naprosto zbytečně prohráli, když jsme pokazili závěr zápasu. Tentokrát však zápas proběhl úplně jinak než si soupeř představoval. Ten přijel opět posílen o dva hráče KK Valašské Meziříčí, kteří hrají druhou ligu. Ale my se letos nemusíme ohlížet na soupeře, když máme opravdu nabitou sestavu a trenér Čarnecký si může vybírat koho na hřiště postaví. Už základní pětka Čarda, Peca, Velča, Blejchy a Venca budila respekt a také se obula do zápasu hned od prvních minut. Soupeř se sice ujal v 1. minutě vedení po šestkách 2:0, ale to bylo v zápase naposledy. Náš tým se rozjel ve velkém stylu a další 4 minuty nedovolil hostům skórovat, přičemž Peca s Velčou otočili na 17:2. A v dobrém tempu jsme pokračovali i nadále. Obrana obdržela pouhých 12 bodů, což svědčilo o našem dobrém nasazení. První čtvrtina tak prakticky rozhodla o dalším průběhu zápasu. My jsme pokračovali v dobrém výkonu v útoku, ale povolili jsme hostům dvě trojky, takže se jim podařilo mírně korigovat průběžný výsledek poločasu. V tom druhém konečně Peca prolomil trojkovou smůlu a proměnil tři střely po sobě, zaujaly i průniky pod soupeřův koš Vidly a tak se naše vedení zvýšilo až na 30 bodů. Ale v poslední čtvrtině se naše střelecké hody trochu zadrhly. Bylo to částečně střídáním, ale i tím, že jsme přestali proměňovat i volné střely. Naopak hosté se vzchopili a tuto poslední čtvrtinu vyhráli rozdílem tří bodů (24:21). Diváci se marně dožadovali stovkové hranice, kterou jsme atakovali minutu a půl marně. Hosté faulovali a nenechali nás dát koš a Vidla s Velčou na rozdíl od Blejchyho v šestkách zklamali.
Těch jsme nakonec nedali 18 (32/14), což je vysoké číslo, které bychom měli zlepšit. Ale kolektivní výkon týmu, který s přehledem diriguje Čarda, dává naději na další vítězné pokračování.