Starší žáci U15 - Nadregionální soutěž

2016-12-03 20:24:23
03.12.2016 BCM Olomouc - BK Krnov U17 54:70 (11:14, 18:26, 27:50)
Sestava:Beeldman Tomáš 22bodů (trojky: 0, TH: 4/7, fauly: 3), Martin Křiva 14bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 2), Santarius Ivo 11bodů (trojky: 0, TH: 1/5, fauly: 3), Štěpán Jan 8bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Sysala Matyáš 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Choma Jakub 3bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 4), Fildán Lukáš 2bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 0), Šlosárek Filip 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Jelínek Patrik 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Bajtek Vítězslav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2)
IMG-20161203-WA0000 kopie.jpgZápas v Olomouci měl být poslední důležitou prověrkou naší výkonnosti a měl rozhodnout o tom, zda naší skupinu vyhrajeme. Bohužel stav našeho týmu nebyl zrovna ideální. Na tréninky jsme nechodili kompletní, bylo nás jen 7 nebo nakonec 9. A čekali jsme na to, zda se uzdraví Tom. Ten se pro tým obětoval na zápas odjel, i když nebyl ještě zcela zdráv.
Do zápasu jsme vstoupili opět se zónovou obranou, která je nám neustále vyčítána. My ji hrajeme, protože jsme pomalí na nohou a nestíháme soupeřovy hráče. A po čase jsme se naučili rychle vyrážet do rychlých protiútoků. Ale tady jsme narazili na rychlé protivníky a tak jsme zkazili příliš mnoho přihrávek, či jsme museli protiútok zabrzdit a hrát tak do plné obrany. Ovšem naší největší slabinou byla střelba. Jen do poločasu jsme zahodili snad 10 jasných střel z pod koše. Nedařilo se i Tomovi, kterému to vůbec nepadalo ani z dvojtaktů. Místo lehkého vedení jsme si nechali soupeře bodově přiblížit a nechali jsme ho v naději na výhru. Rozhodující náskok jsme si vytvořili ve třetí čtvrtině, kdy se nám podařilo několikrát překonat soupeřovu obranu a dát koš. Vedli jsme již 50:26 a o osudu zápasu se zdálo být rozhodnuto. Do poslední části jsme nasadili dvě pětice, které měly hrát osobní obranu. Ale tady se ukázalo, že prostě na to nemáme. Protivník nám utíkal, obrana byla otevřená a soupeř dával velice snadné koše. Během pár minut se zápas začal lámat a my jsme prohráli těch sedm minut o 12 bodů. Proto musela jít za stavu 59:49 zpět na hřiště základní pětka. Ta už naděje domácích uhasila, když skórovali Honza, Tom a nakonec dal trojku Kuba. Přes výhru byl náš výkon špatný. Byli jsme pomalí, místo neustálého driblinku jsme si měli raději přihrávat. A zlepšit procento úspěšnosti střelby, protože tak jsme domácím dávali neustále naději na zvrat...