Muži - OP

2017-01-08 10:23:37
07.01.2017 BK Krnov Muži - BK NH Flames Ostrava 105:50 (26:11, 51:20, 71:38)
Sestava:Strnisko Petr 30bodů (trojky: 1, TH: 3/4, fauly: 2), Janovský Václav 19bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 2), Blejchař Jan 12bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Velčovský Jan 11bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 4), Vidlička Adam 8bodů (trojky: 0, TH: 4/6, fauly: 3), Chudoba Miroslav 6bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 1), Hrabovský Martin 6bodů (trojky: 2, TH: 0/0, fauly: 1), Zápalka Tomáš 4bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 0), Čarnecký Michal 4bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 0), Sýkora Ondřej 3bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Durišík Jiří 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
NH Flames.jpgPo více jak měsíční pauze jsme konečně mohli odehrát zase mistrovský zápas. Ta přestávka byla dlouhá, navíc okořeněná dobou bez tréninků přes vánoční svátky. Proto jsme byli zvědavi, co to s týmem provede. Naším soupeřem, který měl naše družstvo prověřit, byli mladí hráči z NH Ostrava. Ti prozatím měli na svém kontě dvě výhry a tři prohry. Ale do tohoto zápasu nastoupili s přílišným respektem. Než se na hřišti pořádně rozkoukali, prohrávali 15:2 a to byla teprve 5. minuta zápasu. Soupeř se příliš soustředil na střelbu z dálky, ze které mu to vůbec napadalo. Přesto se dál a dál pokoušel toto mizivé procento vylepšit. Naopak my jsme měli hru mnohem pestřejší. Zahráli jsme nejen nacvičené akce, ale i rychlé protiútoky či jednoduché "dvojičky". Vysoké tempo jsme udrželi i ve druhé desetiminutovce, takže skóre letělo nahoru poměrně slušným tempem. Z hlediska kvality hry se nám vůbec nepovedla třetí čtvrtina. Trenér Čarnecký střídal všechny hráče včetně mladíků a ti si někdy příliš vymýšleli a přihrávali než aby jednoduše vystřelili z volných pozic. Naštěstí obrana stále fungovala poměrně dobře, takže jsme 3/4 vyhráli rozdílem 20:18. Do závěru jsme nasadili opět zkušené hráče a ti se na popud početných diváků hecli a začali hrát na diváky vyvolávanou "stovku". Začal to Peca, který několikrát po sobě vypíchl míč rozehrávači hostů a šel sám do koše, pak jsme začali zdvojovat po celém hřišti a tak se podařilo vybojovat další míče pro nás. Posledních pět minut jsme vyhráli 25:4, což v konečném součtu znamenalo i 105 bodů na našem kontě. Až na třetí čtvrtinu snesl náš výkon přísnějších měřítek, i když samozřejmě do ideálu je daleko. Vystřídat 11 hráčů tak, aby byli nestále v tempu je někdy složité. Faktem je, že mladého soupeře jsme k ničemu nepustili. Ale nechali jsme mu až příliš mnoho volných střel. Tentokrát mu to nepadalo, ale doma budou určitě nebezpečnější...
My se nyní musíme soustředit na "zápas roku" na Snakesu, který je prozatím naším největším soupeřem rovněž bez porážky.