Starší žáci U15 - Nadregionální soutěž

2017-02-12 09:53:48
11.02.2017 TJ Sokol Karviná - BK Krnov U17 52:69 (12:25, 28:37, 38:59)
Sestava:Beeldman Tomáš 31bodů (trojky: 0, TH: 5/7, fauly: 1), Santarius Ivo 20bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5), Choma Jakub 9bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 0), Martin Křiva 5bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 5), Glac Ondřej 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Jelínek Patrik 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Šlosárek Filip 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2)
Karviná.jpgPřed zápasem v Karviné nás postihla trochu marodka, kterou podtrhl navíc Pepa, který oznámil že nejede až v těsně před odjezdem. Takže nás zůstalo jen sedm včetně Toma, který naštěstí hrál extraligu v Opavě až pozdě odpoledne. A byla to pro nás velká vzpruha, protože jsme postrádali hlavně Honzu a Matesa. Domácí tým tentokrát nastoupil bez hráčů 2002, kteří hrají ligu v NH Ostrava, ale jejich místo zastali noví, pro nás neznámí mladíci z ligového týmu U14. Podle předpokladu se hlavní obrana soupeře zaměřila na Toma, takže se otevřelo dost prostoru pro našeho "rychlíka" Ivoše. Ten si dělal s obranou domácích co chtěl a hlavně jeho zásluhou jsme šli do vedení. Co nám dělalo problémy byly fauly. Právě Ivo si udělal dvě zbytečné osobní chyby v útoku, pak ho následoval Martin a proto se naše produktivita útoku hodně propadla. Přesto jsme si udržovali nadějné vedení. Pohroma nastala, když se Ivo vyfauloval už v 7. minutě třetí čtvrtiny. Ztratili jsme první údernou sílu a proto se veškerá obrana soupeře zaměřila na Toma. Toho postupně naháněli až tři domácí hráči, přesto měli problémy ho udržet. Ve 34. minutě se vyfauloval Martin a tak nás za stavu 61:43 čekaly opravdu kruté minuty. V sestavě jsme měli jen Toma a Kubu, kterého doplňovali Paťa, Filip a "Mýdlo". Kluci se však v hecli a udrželi náskok až do konce. Sice tři minuty před koncem to bylo jen 50:61, ale pak konečně dal po 7. minutách koš Kuba a to nás uklidnilo. Další body přidal Tom a Mýdlo, čímž o sudu zápasu bylo rozhodnuto.