Starší žáci U15 - Nadregionální soutěž

2017-03-19 08:49:32
18.03.2017 BCM Olomouc - BK Krnov U17 38:68 (8:23, 16:40, 26:54)
Sestava:Beeldman Tomáš 31bodů (trojky: 1, TH: 0/1, fauly: 1), Štěpán Jan 12bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 0), Santarius Ivo 10bodů (trojky: 0, TH: 2/3, fauly: 2), Martin Křiva 8bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Choma Jakub 5bodů (trojky: 1, TH: 2/4, fauly: 3), Sysala Matyáš 2bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 0), Šlosárek Filip 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Bajtek Vítězslav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Jelínek Patrik 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Glac Ondřej 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Zouhar Tadeáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Olomouc.jpgOdložený zápas v Olomouci, který jsme museli zrušit z důvodů nemocí a jarních prázdnin, byl posledním výjezdem letošní mistrovské sezóny. Nakonec nás jelo dokonce 11, když chyběl pouze Pepa. A bylo dobře, že Honza přehodnotil své rozhodnutí slavit své narozeniny a na zápas s námi jel. Byl velice platným hráčem, který by v naší mozaice hráčů hodně chyběl. Nechtěli jsme nic podcenit a proto jsme nastoupili v nejsilnější sestavě Tom, Ivo, Honza, Mates a Martin, jejímž úkolem bylo co možná nedříve uzemnit soupeře a dát mu vědět, kdo tento zápas vyhraje. A protože jsme byli neustále kritizováni za naši zónovou obranu, chtěli jsme dát soupeři najevo, že se prosadíme i v "osobce". Tu jsme si nacvičili především v Novém Jičíně, kde jsme utáhli šrouby v obraně tak, že jsme dostali pouhých 18 bodů za poločas. A na tento povedený výkon jsme navázali i na palubovce haly UP. Od prvních minut jsme hráli aktivně dopředu po zisku míče či po obranném doskoku. Výsledkem bylo 15 bodové vedení za první čtvrtinu a to jsme ještě zcela zbytečně ztratili pět míčů po rozehrávce pod koš, kde jsme chybně vyhodnotili prostor za deskou a přihrávali do autu. Také druhá čtvrtina nám v obraně vyšla, ale po střídání hráčů už jsme nebyli schopni dávat koše. Přesto jsme dali 40 bodů, ale hlavně jsme jen 16 dostali, což bylo o koš méně než v Novém Jičíně. Do druhé poloviny zápasu jsme už dali více prostoru hráčům lavičky, což se projevilo hlavně v zakončení. Už jsme nedokázali rychle přecházet do protiútoků a hráli do plné obrany. Takže jsme si občas vypomohli nacvičeným signálem, což se kupodivu na naše poměry i někdy podařilo...
Poslední venkovní zápas jsme tedy zvládli, ale už ve čtvrtek nás čeká nebezpečný mladý celek Snakesu Ostrava. Zápas se hraje přes týden na žádost hostů, začíná v 17:00 hodin. A v sobotu se rozloučíme s letošní mistrovskou sezónou ve finále s Karvinou.