Muži - OP

2017-03-19 08:14:13
18.03.2017 BK Krnov Muži - TJ Sokol Karviná B 102:68 (31:10, 53:30, 75:60)
Sestava:Strnisko Petr 42bodů (trojky: 2, TH: 14/16, fauly: 3), Vidlička Adam 12bodů (trojky: 0, TH: 4/5, fauly: 1), Durišík Jiří 12bodů (trojky: 2, TH: 2/2, fauly: 1), Janovský Václav 8bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 4), Velčovský Jan 8bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Zápalka Tomáš 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Čarnecký Michal 5bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 1), Blejchař Jan 4bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 5), Hrabovský Martin 3bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 1), Chudoba Miroslav 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Adámek Vojtěch 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
KA.jpgZápas s Karvinou byl odložen na žádost hostů, kteří tak mohli přijet i s několika mladými "pendly". My jsme postrádali Kuťu či Jana, tedy pivoty a museli jsme spoléhat pouze na Vencu s Blejchym. Ale začátek zápasu nám vyšel skvěle. Než se hosté vůbec na hřišti rozkoukali, prohrávali 16:0. My jsme tady těžili s dobrého doskoku a hlavně geniálním přihrávkám Čardy na nabíhajícího Pecu či Velču. Tyto koše zadarmo nám zvedly náladu, zato soupeř byl psychicky hodně dole. Skóre 31:10 za první čtvrtinu hovoří za vše. Ale hosté se nevzdali a využili toho, že Venca brzy chytil tři fauly a musel střídat. Proto měli výškovou převahu pod naším košem. My jsme se spíše soustředili na udržení náskoku, což se nám i přes soupeřovy úspěšné trojky dařilo. Z našeho pohledu byla katastrofou třetí čtvrtina. Velmi nedůsledná obrana dovolila nájezdy do koše a snížení stavu na rozdíl pouhých 12 bodů (57:45) a to do konce zápasu chybělo ještě dlouhých 15 minut. Nadšení hostů ale srazila jejich vlastní psychika. Někteří hráči si neustále stěžovali na výroky rozhodčích a zcela zbytečně se rozptylovali od zápasu. Vyvrcholilo to faulem a vzápětí technickou chybou pro jednoho z pivotů, který pak následně vyfasoval diskvalifikují faul za nevhodný komentář směrem k rozhodčímu. Rozhození hosté pak už nestačili zachytit náš další nástup, kde šňůrou 9:0 jsme opět zvýšili na uklidňujících 20 bodíků (71:51). A závěrečná čtvrtina už byla střeleckým koncertem našich hráčů, kteří ji vyhráli 27:8.
V tomto zápase jsme se mohli spolehnout na vynikající střeleckou fazónu Pecy. Dalším pozitivem byla "černá práce" Vidly a 20 bodů mladíků Ďuriho, Sirky a Mirka, což byl pro nás příjemný bonus. Další zápas hrajeme až v dubnu na Labradoru.