Starší žáci U15 - Nadregionální soutgěž

2017-04-07 07:50:35
05.04.2017 BK Krnov U17 - TJ Sokol Karviná 67:65 (10:16, 25:33, 41:49)
Sestava:Beeldman Tomáš 24bodů (trojky: 0, TH: 2/5, fauly: 2), Santarius Ivo 15bodů (trojky: 0, TH: 3/5, fauly: 5), Martin Křiva 12bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 4), Štěpán Jan 10bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Choma Jakub 4bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 4), Sysala Matyáš 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Jelínek Patrik 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Tobiášek Josef 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Glac Ondřej 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Zouhar Tadeáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Karviná D.jpgPoslední zápas letošní mistrovské sezóny byl zároveň finálovým bojem o první místo v tabulce. A byla to důstojná tečka za naším letošním zápasovým kláním. Neskutečný boj, ve kterém měl soupeř velmi dlouho navrch, ale my jsme ukázali vnitřní sílu se z nepříznivým vývojem porvat. A samotný závěr byl na infarkt, kdy jsme málem ztratili vyhraný zápas po školáckých chybách. Ale zpět na začátek.
My jsme vstoupili do zápasu naprosto vlažně, bez nějaké kapky energie, jako by se nám nemohlo nic stát. Nechali jsme soupeře rozehrát, vůbec jsme nebránili. O obraně, která nás zdobila v předchozích zápasech s Novým Jičínem či Olomoucí se nám mohlo jen zdát. To co jsme předváděli nebyla ani osobka ani zóna, prostě jsme byli děraví jako ementál. A úplně nám odešel útok. Hosté velmi těsně bránili Toma a tak jsme měli hrát přes další hráče. To se nám ale moc nedařilo. Tradiční střelci zahazovali jednu šanci za druhou, jen Martin držel náš tým nad vodou. Bohužel velmi brzy měl tři fauly a museli jsme ho šetřit do závěru zápasu. A proto nám také nefungoval doskok. Někdy jsem si připadal jak v Jiříkově vidění. Čtyři naši hráči stáli jako "sněhuláci" pod košem a dívali se na míč a tu se zjevil jeden soupeřův hráč a míč jim sebral přímo pod rukama. Hosté hráli mnohem uvolněněji, snadno pronikali naší děravou obranou a skórovali. Od druhé čtvrtiny jsme se snažili změnit vývoj zápasu přechodem na zónu. Tady se nám podařilo na 5 minut zastavit útok hostů, ale sami jsme jen snížili na 15:18. A pak přišla zase šňůra hostů 10:0 a byli jsme tam, kde předtím. Pořád jsme nemohli dostat skóre pod psychologických 10 bodů. Až Tomův koš v poslední vteřině poločasu nám trošičku zlepšil náladu, bylo to "jen" o osm. Co udělat se zápasem, který se nevyvíjel podle našich předpokladů? Přitvrdit v obraně a zkusit konečně dávat body, to byl náš cíl do druhé půle. Ale tento záměr se nám splnit nepodařilo. Opět jsme neuhlídali nejlepšího hráče hostí, který nám dal ve čtvrtině 11 bodů. Nechali jsme ho úplně volného, i když jsme o jeho nebezpečnosti věděli. Ale alespoň se "rozstříleli" Honza s Ivošem, což nám pomohlo udržet stejný výsledek jako v poločase. Mínus osm bodů nebyl nesplnitelný úkol. A zkusili jsme změnu, která nám v minulosti několikrát pomohla k lepšímu výsledku. Obrana 4+1. Chtěli jsme odříznout nejlepšího hráče hostů od míče a nechat hrát ostatní. To se nám díky obraně Ivoše podařilo. Najednou hosté znervózněli, přestalo se jim dařit a výsledkem byla naše šňůra 15:2. Ze stavu 41:49 jsme se najednou dostali na 56:51. V té době probíhala 36. minuta, tedy ještě hodně času do konce. Hosté vysunuli obranu, ale nám se dařilo ji překonávat. Minutu a půl před koncem jsme vedli po koších Toma a Honzy 64:57 a měli jsme míč pod kontrolou. Vzal jsem oddychový čas, řekli jsme si jak vyhodit a udržet míč, ale udělali jsme naprosto nepochopitelnou školáckou chybu, kdy Kuba přešlápl při vyhazování lajnu a míč měli tudíž hosté. Ti snížili šestkami na 64:59 a opět jsme si vzali time-out. Tentokrát jsme vyhodili míč dobře, ale opět Kuba si ho nechal vypíchnout a dal soupeři možnost snížit. To už byl stav 64:61. Pak jsme drželi míč dobře po celou dobu útoku, abychom zkrátili čas, ale bohužel jsme nezakončili včas. Takže měl míč soupeř a po chybě v obraně, snížil na rozdíl jednoho bodu. Po vyhození se však hosté ve snaze přerušit hru dopustili nesportovní chyby a k naší radosti šestky proměnil Kuba. Částečně tak odčinil své předchozí chyby. Pak jsme ubránili a Tom přidal jednu šestku na 67:63. To zbývalo jen pár vteřin do konce. Hosté sice dali ještě koš, ale to už byl konec nervy drásajícího zápasu. Vítězná tečka v zápase, ve kterém jsme prohrávali 35 minut, ale nakonec jsme byli šťastnější...