Muži - OP

2017-05-09 08:54:14
04.05.2017 BK Krnov Muži - BC Nový Jičín B 81:83 (21:22, 41:39, 56:59)
Sestava:Čarnecký Michal 31bodů (trojky: 3, TH: 2/3, fauly: 0), Strnisko Petr 29bodů (trojky: 5, TH: 4/5, fauly: 4), Janovský Václav 10bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 5), Matiaško Ján 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Durišík Jiří 4bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 3), Blejchař Jan 3bodů (trojky: 0, TH: 1/1, fauly: 1), Vidlička Adam 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Chudoba Miroslav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Koutný Pavel 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
NJ1.jpgNádherný zápas, který diváky zvedal ze sedadel, jsme bohužel nedovedli k vítěznému konci. Hosté se předvedli jako velice kvalitní celek, který měl velkou sílu jak pod košem, tak i ve střelcích z dálky. Vůbec se nám nevydařil začátek zápasu, kdy jsme hosty posadili do sedla. Velmi špatnou obranou jsme nechali soupeře ve volných pozicích a ten nemilosrdně trestal. Takže jsme za tři minuty prohrávali 3:16. Až další dvě trojky Pecy nás opět dostaly do hry. A závěru první čtvrtiny jsme soupeře drtili šňůrou 12:0. Takže stav -1 bod byl docela přijatelný. Hosté se však našeho tlaku nezalekli a začali se prosazovat důslednou organizovanou hrou z pod koše. Za stavu 32:39 to vzal na sebe Čarda, který deseti body po sobě konečně otočil skóre na naši stranu. Po poločasové přestávce jsme byli bohužel opět nepoučitelní. Nedůslednou obranou jsme nechali volné střelce hostů, kteří měli vynikající úspěšnost zakončení. Rychle nám odskočili na 46:57. To už to s námi vypadalo velmi špatně. Proto poslal trenér Čarnecký na hřiště opět Pecu, kterého dlouho šetřil pro čtyři fauly. Peca spolu s Čardou zařídili snížení náskoku na rozdíl tří bodů. Do poslední čtvrtiny jsme tedy šli nažhaveni s odhodláním zápas vyhrát. A docela se nám dařilo. Po koších Vency, Michala a Ďuriho jsme vedli 69:66 a dvě minuty před koncem dokonce 78:71, ale závěr jsme takticky nezvládli. Bohužel jsme už postrádali Vencu (5 faulů) a Vidlu (křeče), což bylo klíčové. V poslední minutě totiž hosté sedmi body po sobě otočili zápas na svou stranu. A vítězný koš dali dvě vteřiny před koncem...