Kadeti U17 - Nadregionální soutěž

2017-09-25 09:46:55
23.09.2017 SK UP BCM Olomouc - BK Krnov U17 60:53 (17:7, 28:23, 44:39)
Sestava:Beeldman Tomáš 26bodů (trojky: 0, TH: 4/8, fauly: 1), Choma Jakub 8bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 3), Martin Křiva 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Santarius Ivo 6bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 2), Sysala Matyáš 5bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 5), Šlosárek Filip 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Bajtek Vítězslav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Jelínek Patrik 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Zifčák Filip 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Zouhar Tadeáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
IMG-20170923-WA0003.jpgPrvní mistrovský zápas nové sezóny nám absolutně nevyšel. Zahráli jsme hodně pod své možnosti, když po první čtvrtině to vypadalo "na ručník". Absolutně jsme se nemohli trefit do koše, hráli jsme znovu hodně individuálně a oproti soupeři jsme byli pomalí na nohou v obraně. Do koše jsme šli hodně na sílu a přes vysoké a skákavé protihráče jsme dlouho nebyli úspěšní. Domácí hráči byli mnohem přesnější v útoku a měli mnohem lepší procentuální úspěšnost střelby. Po katastrofálním úvodu jsme se rozhodli pokusit se ze zápasem něco udělat. A když jsme nebyli schopni vstřelit koš, zkusili jsme to z obrany. Protože jsme byli pomalí, přešli jsme na zónovou obranu, která byla v dané chvíli naší spásou. Takto jsme zastavili bodový příděl soupeře a sami jsme už občas dokázali prosadit. Ve druhé čtvrtině jsme ubránili domácí na 11 bodů, ale bohužel sami jsme dali jen 16. A to proto, že zahazujeme i 100% šance, kdy jsme sami pod košem. Po poločasové přestávce si olomoučtí hráči lépe rozebírali naši zónu a dokázali skórovat. Někdy až příliš lehce. Přece si nemůžeme dovolit nechat nejlepší hráče protivníka jen tak vystřelit z volné pozice??? Díváme se na ně a říkáme si, že se přece nemůže tolikrát trefit. Ale nesmíme měřit podle nás. Když my nedáme z 10 střel 6, nemusí to přece platit i u soupeřů. Přes všechny nedostatky se nám podařilo zápas na konci zdramatizovat. Dvě minuty před koncem jsme snížili na 55:52 a měli jsme několikrát možnost přejít do protiútoku. Ovšem to bychom nesměli po doskoku přihrát soupeři přímo do rukou. To se nám vymstilo. A bylo to jedním z mnoha důvodů naší porážky. Domácí byli tentokrát lepší a zaslouženě zvítězili.