Kadeti U17 - NRS

2017-10-09 10:03:07
06.10.2017 BK Krnov U17 - TJ Start Havířov 72:46 (18:10, 40:23, 61:45)
Sestava:Beeldman Tomáš 21bodů (trojky: 0, TH: 1/3, fauly: 4), Čepek Richard 17bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 0), Santarius Ivo 13bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 2), Choma Jakub 8bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Štěpán Jan 7bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 2), Kopecký Jan 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Martin Křiva 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Jelínek Patrik 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Tobiášek Josef 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Šlosárek Filip 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Zifčák Filip 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Kadeti Havířov.jpgPo nevydařeném úvodu soutěže v podobě porážky v Olomouci jsme se poprvé v letošním ročníku Nadregionální soutěže představili divákům na domácí palubovce. Havířov jsme vůbec neznali, protože v loňském roce hrál o kategorii výš než my. Hosté byli vysocí a tak panovaly obavy z výsledku zápasu, které jsme však brzy rozptýlili. Dařilo se nám celkem slušně v obraně, ale naopak naším největším nedostatkem byl doskok pod vlastním košem. Nedokázali jsme vždy vytlačit vysoké hráče hostů z pozice a nechali je získávat míče. Naštěstí pro nás, hosté se nemohli (stejně jako my) pořádně trefit do koše. Naší hlavní devízou byl rychlý protiútok, kde jsme dali několikrát snadné koše zadarmo a získali rozhodující náskok. Ten začal narůstat po přechodu na zónovou obranu, přes kterou se soupeř nedokázal dostat. A vyzkoušeli jsme si i obranu 4+1, kdy jsme se snažili zpomalit útok hostů celoplošnou obranou jejich rozehrávače. Ten byl ústřední postavou hostů. A v této době se nám podařila hlavní bodová šňůra (16:2), která navýšila náš náskok až na 61:31 v 29. minutě zápasu. Pak jsme už střídali a posílali do hry hráče lavičky, což bylo vidět i na výsledku poslední čtvrtiny, která skončila 11:11. Celkově jsme však byli lepším týmem až na doskakování, ve kterém dominovali hosté. My jsme vytěžili z minima maximum a zachránily nás brejky, ze kterých jsme dali spoustu snadných bodů.