Muži - 2.liga

2017-10-23 09:41:25
21.10.2017 BK Krnov Muži - SA Brno 75:62 (16:22, 33:35, 59:45)
Sestava:Blažek Jakub 24bodů (trojky: 1, TH: 3/3, fauly: 1), Strnisko Petr 23bodů (trojky: 3, TH: 4/6, fauly: 4), Janoš Dominik 8bodů (trojky: 2, TH: 0/0, fauly: 0), Čarnecký Michal 7bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Kukla Ondřej 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Martikán Petr 5bodů (trojky: 1, TH: 2/2, fauly: 3), Chudoba Miroslav 2bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 1), Vidlička Adam 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Zápalka Tomáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Matiaško Ján 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Durišík Jiří 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
20171021_213856 kopie.jpgRozlosování soutěže nás poslalo opět na domácí palubovku, což bylo dobře. Stále nám chyběla podkošová dvojice Janovský - Blejchař a tato situace nutí trenéra Čarneckého, aby nechal Kubu Blažka na palubovce co nejdéle. A proti soupeřům z Brna to bylo opravdu nutné. Sportovní akademie Brno se představila jako opravdu kvalitní soupeř s atleticky výborně připravenými hráči. A měli na začátku zápasu opravdu výbornou střelbu. Než jsme se vůbec na hřišti rozkoukali, prohrávali jsme 4:12. Udělali jsme několik školáckých chyb v rozehrávce, které vedly ke ztrátám míčů a tím pádem jsme dávali šance hostům. Teprve od poloviny první čtvrtiny jsme se začali více prosazovat v útoku, ale bylo to zásluhou i mnohem lepší obrany, kde jsme museli více přitvrdit. Dokonce jsme se dostali v 8. minutě do vedení 16:15, ale závěr čtvrtiny jsme opět projeli. Ve výkonové sinusoidě jsme pokračovali i ve druhé čtvrtině. Nejprve nám soupeř utekl na 19:30, pak jsme snížili na 24:30, ale poslední minuty první půle nám vlily novou krev do žil, protože se konečně podařilo dorovnat skóre na rozdíl jediného koše. Osud zápasu tak byl po poločasové přestávce otevřený. Zápas jsme otočili šňůrou 12:0, která se nám podařila hned v úvodních minutách druhého poločasu. Zde zabodovali Kuba, Čarda a dvěma trojkami Peca. To byla konečně živá voda pro náš mlýn, kterým jsme drtili hostující hráče. Ti se těžko vzpamatovávali a než se stačili srovnat, obdrželi další bodovou šňůru 9:0 o kterou se podělili mladíci Chudoba, Kukla a Martikán. Tady jsme už vedli 56:39 a do konce zápasu zbývalo 12 minut. Poslední čtvrtinu jsme zahájili dvěma trojkami Kuby a Dominika Janoše (65:47) a od té doby jsme už hráli na udržení našeho náskoku. Hosté se sice vzchopili a začali se opět trefovat, ale pouze korigovali skóre na rozdíl 13 bodů. Byla to perně vybojovaná výhra, ale to jsme předpokládali. Ve 2. lize už není slabých soupeřů.