Muži - 2. liga

2017-10-23 10:03:56
22.10.2017 BK Krnov Muži - TJ SLovan Černá Pole Brno 73:59 (12:15, 38:30, 56:44)
Sestava:Blažek Jakub 23bodů (trojky: 0, TH: 9/10, fauly: 0), Strnisko Petr 11bodů (trojky: 0, TH: 1/4, fauly: 4), Čarnecký Michal 8bodů (trojky: 0, TH: 4/7, fauly: 0), Kukla Ondřej 7bodů (trojky: 0, TH: 3/6, fauly: 1), Janoš Dominik 7bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 0), Martikán Petr 7bodů (trojky: 1, TH: 0/1, fauly: 1), Durišík Jiří 5bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Vidlička Adam 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Chudoba Miroslav 1bodů (trojky: 0, TH: 1/3, fauly: 0), Zápalka Tomáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Matiaško Ján 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
20171022_173129 kopie.jpgPo sobotním večerním zápase, který skončil až okolo 22. hodiny jsme museli čekat až do pozdního nedělního odpoledne, kdy se konečně uvolnila hala ZŠ. Nezvyklý čas začátku 17:30 hodin nám spíše vyhovoval, protože si mohl hráči po náročném zápase odpočinout. Bohužel k marodům Vencovi s Blejchařem se přidal i Čarda, který si v sobotním zápase narazil rameno a nemohl zvednou pořádně levou ruku. Přesto chtěl týmu pomoci a do zápasu nastoupil, i když byl značně limitován v pohybu. A k tomu všemu musíme přičíst únavu Kuby Blažka, který musel v sobotu odehrát 40 minut!!! A tak se nesmíme divit, že jsme se na hřišti mírně řečeno trápili. Bodově ne a ne se prosadit. Zatímco hosté měli výbornou mušku, my jsme o každý bod museli perně bojovat. Hosté měli značnou fyzickou převahu a přes "těžké" pivoty jsme se nemohli prosadit z pod koše. A když už jsme vystřelili, míč do koše nespadl ani z těch nejvyloženějších pozic. Takže podle zavedených tradic jsme první čtvrtinu opět prohráli. Ale nepropadali jsme panice. Naší hlavní zbraní byla agresivita v obraně, kdy jsme dokázali několikrát získat míč a tak jsme zastavili bodový příděl hostů. Prvních 5 minut druhé čtvrtiny jsme vyhráli 13:4 a získali tak náskok 25:19. Nebylo to mnoho, ale pak nám opět pomohli mladíci. Začal to trojkou Janoš, pak koš Ďuriho a další koš Janoše. Rázem jsme vedli 32:21 a hned bylo všechno veselejší. Ovšem hosté se nevzdali a po přestávce snížili na 40:36, Další snížení jsme však už nedovolili. Naopak Peca, Kuba a Čarda svými body zvýšili naše vedení na 48:38. Víceméně jsme tento náskok neustále udržovali až do konce. Na každý náš koš sice hosté odpověděli, ale i přes střídání jsme ho udrželi až do konce zápasu. Po siréně jsme mohli slavit, ale opět to byl větší boj než to z výsledku vypadá. Klobouk dolů před výkonem Kuby, který střídal jen na dvě minuty a tak musel v obou zápasech odehrát 78 minut!!! Nebýt jeho, nevíme jak by to dopadlo. Neměli jsme tentokrát dalšího většího střelce, ale zato jsme byli bodově vyrovnanější. Ligu po 4 zápaech vedeme, ale sílu týmu prověří tentokrát venkovní zápasy, když nastoupíme na palubovku Hladnova a VŠB Ostrava.