Muži - 2. liga

2017-11-06 14:51:35
04.11.2017 BK Hladnov Ostrava - BK Krnov Muži 76:87 (22:18, 38:38, 55:57)
Sestava:Blažek Jakub 25bodů (trojky: 0, TH: 5/6, fauly: 2), Strnisko Petr 22bodů (trojky: 2, TH: 2/4, fauly: 2), Velčovský Jan 13bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 5), Martikán Petr 9bodů (trojky: 0, TH: 3/4, fauly: 0), Janoš Dominik 9bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 2), Vidlička Adam 5bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 4), Matiaško Ján 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Chudoba Miroslav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 0), Durišík Jiří 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2)
Muži Hladnov.jpgNa Hladnov jsme odjížděli s pocitem odčinit zbytečnou domácí porážku z Českého poháru, kde jsme neuhlídali trojkové střely soupeře. Ovšem naše sestava byla značně okleštěná o klíčové hráče, kde chyběl Venca, Čarda či Ondra Kukla, což jsou základní kameny našeho týmu. Naštěstí se vrátil Velča, který absentoval v obou minulých kolech. V první čtvrtině měli více ze hry domácí, kteří měli úspěšnější střelbu z dálky a zapojili do střelecké listiny více hráčů. My jsme spoléhali hlavně na Pecu a Kubu, takže -4 body po první čtvrtině nebylo zas tak hrozné. Nám skvěle vyšly úvodní tři minuty druhé čtvrtiny, kdy jsme po trojce Pecy a koších Kuby, Čoka a Jana otočili na 28:22, což byl první signál k tomu, že bychom mohli myslet i na výhru. Ale domácí nám oplatili stejnou mincí 12:0 mezi 4-5. minutou. Na každý koš si soupeři odpověděli stejným způsobem a proto skončil poločas remízou. A stejný průběh měla i třetí desetiminutovka, kterou jsme vyhráli 19:17. Zápas vyvrcholil v poslední čtvrtině. Domácí hráli hodně na svého lídra Stehlíka, kterému se však nedařilo tak jako u nás v poháru. My jsme rozložili střelecký příděl na Velču, Kubu a Pecu. Malý trhák se nám podařil dvě minuty před koncem, kdy jsme se ujali vedení 78:72. A ukázalo se, že byl rozhodující. Hladnovští hráči po neúspěšných střelách už museli zastavit čas faulem a tyto zákroky jsme trestali proměněnými šestkami. Výhra o 11 bodů tak nezobrazuje opravdu vyrovnaný průběh zápasu. Ale výhra venku jednoznačně potěší, protože tady se moc nevyhrává...