Muži - 2. liga paly-off

2018-04-30 09:23:31
28.04.2018 SKB Rokycany - BK Krnov Muži 90:96 (21:24, 39:51, 56:71)
Sestava:Strnisko Petr 30bodů (trojky: 7, TH: 3/4, fauly: 3), Blažek Jakub 22bodů (trojky: 0, TH: 4/6, fauly: 1), Janovský Václav 9bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 4), Vidlička Adam 9bodů (trojky: 1, TH: 2/4, fauly: 3), Janoš Dominik 8bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Velčovský Jan 7bodů (trojky: 0, TH: 1/1, fauly: 5), Durišík Jiří 6bodů (trojky: 2, TH: 0/0, fauly: 1), Kukla Ondřej 4bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 1), Martikán Petr 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Zápalka Tomáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Rokycany V.jpgV sobotu 28.4.2018 jsme měli před sebou náročnou cestu do Rokycan, kde místní klub SKB vyhrál svou skupinu 2. ligy. Po pětihodinové cestě auty jsme dorazili před "halu", která ovšem byla zavřená. Ještě 40 minut před začátkem zápasu jsme postávali před zavřenou tělocvičnou spolu s komisařem zápasu. Domácí hráči nikde. Až po telefonické domluvě od komisaře se konečně dostavil hráč, který měl klíče od haly, takže rozcvičení po náročné cestě bylo minimální. Ale pravděpodobně to byla taktika soupeře nás rozhodit. Zápas jsme absolvovali bez Michala, kterému se narodil druhý potomek, syn Jáchym a proto dostal volno. Základní pětka Velča, Peca, Kuba, Venca a Vidla začala sice zápas dobře, když po koši s faulem dal Kuba tři body. Ale pak jsme velmi špatně bránili a nechali dát domácí 14 bodů po sobě. Naštěstí zabodoval Venca a pak trojkou Peca, takže jsme v 8. minutě prohrávali jen 12:21. Ovšem závěr čtvrtiny byl zcela v naší režii. Poslední dvě minuty jsme vyhráli 12:0 po trojkách Pecy a Vency, a dalších bodech Dominika a Čoka. A když jsme ve stejném tempu pokračovali i na začátku druhé čtvrtiny, byli domácí značně zaraženi. Nebyli zvyklí doma prohrávat. Naši chlapci pokračovali ve výborné střelbě, kdy jsme dali tři trojky po sobě a vedli o 13 bodů. Tento náskok jsme si udržovali až do poločasu. Přestávka nám prospěla, opět jsme se trefovali z pole a z trojek, protože Kubu soupeř hodně zdvojoval a nenechával ho hrát. Proto jsme měli otevřené střely z dálky. Dařilo se Pecovi (7 trojek) a Ďurimu (2 trojky). Na začátku poslední části zápasu jsme vedli 76:58 a chtěli jsme zápas dovést v klidu do konce. Ale měli jsme nakonec namále. Během jediné minuty jsme dostali 13 bodů, kdy jsme se zcela zbytečně nechávali rozhodit teatrálním chování hlavní hvězdy soupeře Jakuba Velenského. Ten se snažil brát vše na sebe a střílel bez rozmyslů ze vše pozic. Ale hlavně neustále padal po dotyku (flopink) a vyžadoval si faul. Vyvrcholilo to technickou chybou pro Velču, který musel opustit hřiště pro 5 faulů. Za stavu 74:80 dal trojku opět Peca a pak bodoval Vidla, který si schoval do závěru klíčovou střelu z trojky. Bylo to za stavu 81:86 2 minuty před koncem. Závěr jsme si už pohlídali a dotáhli zápas do vítězného konce. Byly to ale zbytečné nervy, mohli jsme vyhrát v klidu. Domácím pomohli kapku rozhodčí, ale to už tak někdy bývá. Nám pomohly nadprůměrné výkony některých hráčů. Kuba posbíral spoustu míčů pod oběma koši, Peca měl slinu na trojky, v tom mu pomohli i Ďuri a Vidla s Vencou. Náš tým museli dirigovat Velča s Dominikem a oba si vedli dobře. Stínem bylo zranění Vency, kdy musel na šití do nemocnice. Ale pro odvetu byl připraven.