Kadeti U17 - NRL

2019-04-17 10:05:11
16.04.2019 BK Příbor - BK Krnov U17 45:70 (7:18, 11:37, 30:47)
Sestava:Santarius Ivo 24bodů (trojky: 0, TH: 2/6, fauly: 2), Štěpán Jan 19bodů (trojky: 0, TH: 1/3, fauly: 1), Choma Jakub 13bodů (trojky: 0, TH: 3/6, fauly: 4), Smutný Michal 7bodů (trojky: 0, TH: 1/4, fauly: 5), Zouhar Tadeáš 3bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 4), Šlachta Daniel 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Jelínek Patrik 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Sysala Matyáš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Příbor V.jpgZápas s Příborem jsme předehrávali v týdnu, abychom měli volno před naším zájezdem do Čech. Ale vybraný termín, který se zdál zprvu výhodný, najednou začal být díky zraněním a nemocemi hráčů katastrofou. Horko těžko jsme dávali na pondělním tréninku alespoň 8 hráčů. A to Pepa odpadl odpoledne v den odjezdu. Nakonec nás ale bylo i tak osm. Nutno říct, že i soupeř neměl pro nemoc k dispozici svého nejlepšího hráče Dostála, což nám samozřejmě hodně pomohlo.
Zápas jsme začali poměrně dobře a rychle jsme se po protiútocích ujali vedení 14:2. Pak nám sice soupeř dal koš a trojku, ale následující minuty patřily zcela nám. Opanovali jsme prostor pod košem a snažili se hrát hodně rychle dopředu. Na začátku nás ale zabrzdil faul na Ivoše, po kterém spadl na míč a následně se mu špatně po celý zápas dýchalo. Přes snahu mladého týmu domácích se nám podařila šňůra 19:0 po které jsme vedli 37:7. Závěrečné body poločasu však patřily soupeři. Do druhé půle jsme ovšem nastoupili jakoby s vědomím, že se nemůže nic stát a zápas dohrajeme "s prstem v nose". Najednou se nám nedařilo vůbec nic. Kazili jsme rozehrávku, dělali jsme kroky, nechali jsme se vybláznit presinkem domácích a tak jsme i v útoku prostě nic nedali. Ještě, že jsme měli z první půle vysoký náskok, který však nadšeně bojující domácí pomalu snižovali. Nakonec jsme "uhájili" 17 bodů k dobru, ale to co jsme předváděli bylo strašné. Boj o každý míč pokračoval ještě do poloviny poslední čtvrtiny, ale poté, co jsme konečně dali nějaké body, jsme odpor domácích definitivně zlomili. Závěr jsme si už pak pohlídali a dotáhli tento zápas do úspěšného konce.