Junioři U19 - NRL

2020-01-11 19:58:52
11.01.2020 BK Krnov U19 - BC Nový Jičín 68:49 (25:9, 40:27, 56:32)
Sestava:Čepek Richard 21bodů (trojky: 0, TH: 1/3, fauly: 0), Smutný Michal 17bodů (trojky: 0, TH: 1/4, fauly: 5), Santarius Ivo 13bodů (trojky: 0, TH: 3/7, fauly: 1), Choma Jakub 8bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 5), Tobiášek Josef 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Palička Albert 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Kopecký Jan 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 3), Urbánek Teodor 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
NJ D1.jpgDruhý zápas byl už hodně o morálce, protože první vzájemný duel nám vzal poměrně hodně sil. A přece jen soupeř měl dispozici o dva hráče více včetně třech hostujících z NH Ostrava a Příboru. Takže měl mít teoreticky více energie než my. Ale začátek zápasu nám vyšel perfektně. Kluci narušovali útok hostí a po zisku míče jsme přecházeli velmi rychle do protiútoku. A bylo z toho vedení 12:0 ve 4. minutě. Pak jsme sice faulovali a soupeř skóroval z TH, ale první koš nám dal až za 7 minut hry, což byla velmi dobrá vizitka naší obrany. Hráči NJ pak vypadali, jako by už chtěli mít zápas rychle za sebou. Na to reagoval trenér střídáním hráčů po každé jejich chybě. To hostům pomohlo. Začali hrát více do koše, kdy několikrát rozebrali naši obranu. A pomohli si pak dvěma trojkami v závěru před poločasem, kdy snížili na rozdíl 13 bodů. K naší hře jsme se naštěstí vrátili po oddychu v poločasové přestávce. Opět jsme začali agresivněji bránit a ziskem míčů jsme šli rychle do útoku. Dávali jsme tak velmi laciné koše a to nám dávalo více sil do další hry. A bylo štěstí, že jsme třetí desetiminutovku vyhráli 16:5 a vedli o 24 bodů. V závěrečné části už totiž měli někteří hráči krizi. Kuba musel střídat pro bolest žaludku, Ivoše zase bolela zraněná noha. Proto jsme se spíše než na výsledek soustředili na udržení vedení. To se nám nakonec povedlo, i když oba hráči museli na chvíli na hřiště aby hru uklidnili. Výhra o 19 bodů byla nakonec zasloužená. Soupeře jsme překvapili, nenechali jsme ho hrát svoji hru a sami jsme se dokázali dostat do přečíslení. Ty koše "zadarmo", které dával Čepec byli k nezaplacení. Ale samozřejmě jim předcházela dobrá práce v obraně.
Těší mě, že jsme zanechali docela dobrý dojem, i když jsme se nevyvarovali chyb. Ale těch soupeř udělal řádově o mnoho více a proto jsme vyhráli.