Junioři U19 - NRL

2020-01-26 10:45:53
25.01.2020 BK Spartak Uherský Brod - BK Krnov U19 75:49 (22:10, 34:17, 65:32)
Sestava:Choma Jakub 15bodů (trojky: 1, TH: 2/5, fauly: 1), Santarius Ivo 14bodů (trojky: 2, TH: 2/4, fauly: 1), Smutný Michal 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Urbánek Teodor 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Kubica Jan 4bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 3), Palička Albert 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Kopecký Jan 2bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 1), Jelínek Patrik 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Čepek Richard 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2)
UHV_1.jpgDo Uherského Brodu, na palubovku vedoucího celku naší skupiny, jsme jeli docela s obavami, protože nám chyběli hned čtyři dlouzí hráči : Pepa, Figo, Filip a Honza. Navíc zraněný Paťa cestoval jako "rezerva" pro případ nějakých problémů s fauly. Ale zase naopak nastoupil poprvé hostující hráč z BK Opava Honza Kubica. Také domácí se potýkali s velkou marodkou, ale nakonec to bylo 9 proti 9, tedy síly na lavičkách byly vyrovnány.
Do zápasu jsme nastoupili s určitými záměry, ale bohužel se nám je vůbec nepodařilo realizovat. Jen v úvodních 4 minutách byl stav 8:7 pro nás, ovšem pak jsme zcela odpadli. Vůbec jsme se nepohybovali, na hřišti všichni působili ospale, bez pohybu jak v útoku tak i v obraně. Nechávali jsme střelce z dálky zcela volné a v útoku jsme naopak pouze pochodovali do plných. Byla to prostě ukázka toho, jak nemá naše hra vypadat. Už v poločase jsme
tekli o 17 bodů a po přestávce jsme ještě více ztratili. V jednu dobu už to bylo více jak o 30 a vypadalo to ručník v hřišti. Ale v poslední čtvrtině jsme se herně zvedli, Kuba to na rozehrávce lépe organizoval, Berťa dal dva rychlé koše z protiútoku a pak konečně Michal bodoval z hry do koše. V poslední čtvrtině jsme pošetřili síly, protože Ivo byl silně nachlazen a hodně po zatížení kašlal. Na druhé straně nám odpadl Kuba, kterému se udělalo na konci zápasu špatně.
Domácí tým své tři opory nechal hodně hrát, což se pak následně projevilo ve druhém utkání. My jsme sice v tomto zápase hráli pod své možnosti a předváděli jsme spíše pochodový antibasket, ale zase jsme nechali hrát více lavičku a tak jsme mohli nasadit do druhého zápasu více odpočinuté hráče. Za tento zápas se však musíme stydět, hráli jsme hrozně a nedalo se na to dívat. Domácí tým vyhrál naprosto zaslouženě a potvrdil roli favorita.