Muži - příprava

2020-09-05 14:48:57
BK Krnov - Sokol Karviná "A" 49:115 (14:31 30:61 44:86)

Po dlouhé, téměř půlroční pauze konečně odehráli muži nějaký zápas. A soupeře měli velice těžkého, takového, který atakuje přední příčky 2. ligy. Soupeři ovšem jsou v různých částech přípravy. Zatímco naši hráči se sešli spolu jen minimálně, hosté mají za sebou soustředění a mnohem častější tréninky. Proto na hřišti po celý zápas dominovali. Náš tým velmi omladil, když k veteránovi Vencovi přiřadil loňské i letošní juniory. Takže pro ně to byl první zápas v dospělé kategorii.
Se sokolíky jsme vydrželi vyrovnaně prakticky jen v úvodních minutách zápasu, kdy jsme vedli 7:5. Ale pak hosté přitvrdili v obraně, získali spoustu míčů z naší rozehrávky a rychlým přechodem do útoku dávali snadné koše. Takto skóre rychle narůstalo v náš neprospěch. Úspěch nepřinesla ani změna obrany na zónu, kde soupeř využíval velké výškové převahy nad našimi malými pivoty. V závěrečné čtvrtině jsme už zcela odpadli. Dali jsme jen 5 bodů a prohráli vysokým rozdílem. Ale byl to první zápas po dlouhé době, nebylo se co divit. Musíme se vyvarovat zbytečných ztrát, měli jsme obrovské množství pokažených přihrávek ze kterých jsme dostali spoustu bodů. Rozdíl skóre mohl být pro nás přijatelnější...
Další zápasy absolvují naši hráči na turnaji v Karviné, kde zaskakují za odhlášený tým. Střetnou se zde opět s velmi vyspělými soupeři a bude to pro ně těžká příprava. Ale jak říká klasik. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.

Sestava a body : Chudoba 12, Janovský 10, Vidlička 7, Zápalka 5, Durišík 4, Kortiš 4, Choma 3, Matiaško 2, Zifčák 2, Santarius 2, Smutný 0