Junioři U19 - NRL - skupina E

2021-10-02 12:26:07
02.10.2021 BK Krnov U19 - BK Opava B 49:72 (12:13, 17:33, 32:54)
Sestava:Štěpán Ondřej 20bodů (trojky: 0, TH: 4/6, fauly: 1), Vacula Tadeáš 10bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 2), Drulák Jakub 6bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 4), Pater Lukáš 5bodů (trojky: 1, TH: 0/2, fauly: 4), Grigor Jan 3bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 3), Wenda Jiří 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Vondrák Ondřej 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Bajtek Václav 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 0), Beneš David 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Opava D.jpgPo dvou výhrách jsme na domácí palubovce přivítali asi nejlepšího a tedy nejsilnějšího soupeře, tým Opavy. V jeho řadách je řada hráčů, kteří hrají extraligu kadetů, či ligu juniorů a jsou tedy ve výkonnosti úplně někde jinde než my. A navíc soupiska tohoto mužstva čítá 34 hráčů a soupeř má tedy z čeho vybírat. To my se musíme spokojit s tím co máme k dispozici a jsme rádi, když postavíme alespoň 9-10 hráčů do hry. Bohužel naše opory Ondra či Rous nastupovali s nachlazením a nemohli tedy běhat po celý zápas, proto jsme byli nuceni častěji střídat. A to se bohužel projevilo na kvalitě naší hry. Hosté byli rychlejší, měli kvalitní obranu a díky ní nám dávali snadné koše do naší otevřené obrany. Zatímco my jsme se na každý koš hodně nadřeli. Ale i tak jsme se celou první čtvrtinu bodově drželi na dostřel. Bohužel nám utekl začátek druhé desetiminutovky, kde soupeř dal několik snadných košů a dostal se tak do lepší herní pohody. My jsme se sice snažili, ale ztroskotali jsme na proměňování našich střeleckých šancí. Počet obdržených bodů z jednoduchých nájezdů soupeře do našeho koše byl více jak třicet. A to byl hlavní rozdíl mezi oběma týmy. My jsme nedávali, soupeř ano. Kromě druhé čtvrtiny jsme prakticky hráli se soupeřem vyrovnaně, což není zase tak špatné vzhledem ke kádrům obou týmů. Ale musíme se prostě vyrovnat s agresivní obranou protivníka, nekazit nahrávky a hlavně proměnit alespoň ty jasné střelecké šance. Pak můžeme být konkurenceschopní...