Kadeti U17 - NRL

2021-10-09 12:22:32
09.10.2021 BK Opava B - BK Krnov U17 69:52 (19:9, 30:28, 49:44)
Sestava:Pater Lukáš 20bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 0), Vacula Tadeáš 11bodů (trojky: 0, TH: 1/5, fauly: 2), Bajtek Václav 11bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 3), Vondrák Ondřej 8bodů (trojky: 2, TH: 0/0, fauly: 5), Beneš David 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Wenda Jiří 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Dorazil Viktor 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Bogáč Petr 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Opava V kopie.jpgK druhému zápasu NRL kadetů jsme odjížděli ve značně okleštěné sestavě prakticky pouze s šesti zdravými hráči. Ale protože by to byla na velkém hřišti opavské haly asi sebevražda, vzali jsme sebou rehabilitující marody Viktora a Petra, kteří mohli pobýt krátce na hřišti, aby si mohli ostatní hráči odpočinout. Bohužel vstup do zápasu nám vůbec nevyšel. Než jsme se na palubovce rozkoukali, prohrávali jsme 12:0. O takovém začátku se nám ani nesnilo, ale zavinili jsme si ho hodně sami. Nepřesnosti v přihrávkách, občas opět pohyb ve clonách, špatně volené zakončení a tak jsme dostali soupeře na koně. Ale postupně jsme se začali rozehrávat a zvykat si na pro nás obrovský prostor opavské sportovní haly. Začali jsme o kapku lépe bránit, konečně jsme dokázali dostat míč do koše či zahrát rychlý protiútok. Po vyrovnání stavu na 18:18 ve 13. minutě bylo utkání naprosto vyrovnané. Ovšem soupeř měl obrovskou výhodu v počtu hráčů, častěji střídal a tím udržoval vysoké tempo. Ještě v poslední minutě třetí čtvrtiny jsme prohrávali jen o bod, ale pak jsme nedali, zkazili jsme rozehrávku a toho domácí dokonale využili. Ovšem postupně se na naši stranu přidávala únava a tím pádem přibývalo ztrát a nepřesných zakončení. V tom byli domácí mnohem úspěšnější a díky tomu zaslouženě vyhráli. Abychom uspěli, potřebovali jsme alespoň dva další hráče, abychom stačili opavským mladíkům v tempu. Je to škoda, mohli jsme určitě uhrát mnohem lepší výsledek i tak, ale domácím jsme hodně pomohli. Nedokázali jsme si pořádně přihrát, nechali jsme rozehrávku jen na Lukim a ten toho měl pak plné zuby. A musíme se naučit zakončit v mlýnici pod košem, tady jsme prostě zahodili množství bodů. Ale jedeme dále, postupně si zvykáme a bude dobré, když se zapojí konečně více hráčů do hry. Bylo vidět, že Petr i Viktor nemají po zranění tu rozehranost, kterou bychom potřebovali. Je to pochopitelné, nastoupili teprve do svého prvního zápasu po roce. Další zápas hrajeme už příští sobotu v Novém Jičíně a tak doufám, že se už další hráči uzdraví a zapojí do hry.