Kadeti U17 - NRL

2021-10-24 17:40:37
24.10.2021 TJ Start Havířov - BK Krnov U17 58:89 (10:22, 21:36, 38:65)
Sestava:Pater Lukáš 36bodů (trojky: 0, TH: 8/12, fauly: 0), Grigor Jan 34bodů (trojky: 0, TH: 2/3, fauly: 3), Drulák Jakub 11bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 2), Bogáč Petr 6bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 3), Vondrák Ondřej 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Dorazil Viktor 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3)
Havířov V.jpgA v neděli před zápasem v Havířově byla naše situace naprosto kritická, kdy jsme se rozmýšleli, zda na tento zápas vůbec odjet. Po sobotě nám totiž "odešli" Tadeáš pro nemoc a David pro zranění nohy, takže nás zůstalo jen šest včetně dalšího maroda Petra. Prostě prostě nic moc. Ale kluci měli snahu zápas odehrát za každou cenu, i když museli odevzdat poslední síly. Vždyť tři hráči : Kony, Lukáš a Rous museli zůstat na palubovce celých 40 minut hry. A to se nám ještě v průběhu zápasu zranil Viktor s výronem kotníku. Naštěstí mají nyní týden prázdniny a tedy čas na regeneraci.
Zápas jsme nezačali zrovna dobře, hned první dvě střely znamenaly vedení soupeře 5:0. Ale pak jsme se vzpamatovali a hru vyrovnali. Mohli jsme se totiž naprosto spolehnout na dvojici Luki a Rous, kteří docela snadno překonávali soupeřovu obranu. Krizi jsme zažili jen na začátku druhé čtvrtiny, kdy jsme začali zmatkovat při presu Havířova na Lukiho a třikrát po sobě jsme ztratili míč. Domácí tohoto tlaku využili ke snížení náskoku na 17:22. Ale po oddychovém čase se kluci vzpamatovali, začali si více podávat míč a jednoduše zakončovali. Najednou jsme si šňůrou 9:0 vybudovali dostatečný náskok ke klidnější hře. Nejlepší basket jsme předváděli ve třetí desetiminutovce, kdy se začali prosazovat i další hráči z pod koše, tedy pivoti Kuba a Petr. Náš náskok jsme navýšili až na 30 bodů a zbytek zápasu jsme dohrávali už v poklidu. Jen jsme nedokázali uhlídat jediného střelce domácích, který dal 23 bodů a neustále korigoval výši našeho náskoku. Ale ten byl už dostačující a dovedl nás k zasloužené výhře.