Junioři U19 - NRL - skupina E

2021-10-30 13:31:20
30.10.2021 BK Krnov U19 - BK Snakes Ostrava B 95:79 (20:17, 45:48, 68:63)
Sestava:Štěpán Ondřej 21bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 4), Pater Lukáš 21bodů (trojky: 0, TH: 3/7, fauly: 3), Drulák Jakub 21bodů (trojky: 1, TH: 0/2, fauly: 3), Grigor Jan 14bodů (trojky: 1, TH: 1/1, fauly: 4), Bogáč Petr 12bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 2), Beneš David 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Vondrák Ondřej 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3)
Snakes D.jpgPo výhře v Havířově v kategorii kadetů, kde jsme odehráli zápas pouze v šesti hráčích, jsme nastoupili v juniorech proti nebezpečné rezervě Snakesu "posíleni" o Ondru, takže nás bylo sedm statečných. Bohužel nemoci, zranění či covidová karanténa nám zdecimovala tým natolik, že nastupujeme sice v minimálním počtu hráčů, ale o to více jsou motivovaní vyhrát. A to se potvrdilo i tentokrát.
Zápas jsme začali velmi dobře, kdy po výborné střelbě jsme se ujali vedení 11:2. Ale hosté se nevzdali a využili chvilkového zaváhání naší obrany, která si myslela, že je po prvních minelách soupeře v pohodě a nemůže se nic stát. Ovšem soupeř dal rychle po sobě dvě trojky a začal se hodně spoléhat na své dva podkošové hráče, kteří byli nejvíce aktivní v zakončení. Hodně dlouho nám trvalo, než jsme se zase dostali zpět do hry a zastavili úspěšný útok Snakesu. Ale dostali jsme za poločas 48 bodů, což byla špatná vizitka naší obrany. Po přestávce jsme začali zase dobře, hráli jsme kombinovanou obranu na nejlepšího hráče protivníka, ale zase jsme polevili, nepřistoupili jsme ke střelcům a dostali další dvě trojky po sobě. Proto jsme se vrátili k osobní obraně, s větším krytím střelce hostů. Ostravští hráči byli až do 26. minuty ve vedení, ale pak se nám podařila důležitá šňůra ze stavu 60:60 na 68:60 a od té doby jsme byli už blíže k výhře než soupeř. Tomu už docházely síly a nebyl schopen odolávat naší ofenzivní hře, kde se nám konečně podařilo zapojit do skórování více hráčů. Trochu nás zbrzdilo zranění Lukáše, ale ten prokázal charakter a zápas se sebezapřením dohrál. Rozhodující byla naše další bodová šňůra v 35. minutě, kdy jsme devíti body po sobě zvýšili náš náskok na 83:69. Pak jsme zápas dovedli v klidu do vítězného konce.