Junioři U19 - NRL - skupina E

2021-11-21 13:03:12
21.11.2021 BK Krnov U19 - BK NH Ostrava B 70:54 (24:11, 36:28, 51:35)
Sestava:Štěpán Ondřej 16bodů (trojky: 0, TH: 4/8, fauly: 0), Grigor Jan 16bodů (trojky: 0, TH: 0/3, fauly: 4), Pater Lukáš 13bodů (trojky: 0, TH: 3/5, fauly: 0), Drulák Jakub 12bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Bogáč Petr 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Vacula Tadeáš 5bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Beneš David 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Bajtek Václav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Wenda Jiří 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Vondrák Ondřej 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2)
NH D.jpgTým Nové huti přijel na tento zápas s pouze šesti hráči, což bohužel vedlo k podcenění soupeře. My jsme dokonce již podruhé nastoupili v deseti, ale nebyli jsme tak koncentrovaní na zápas jak bychom měli být. Hned první akci jsme zazdili, následně nedali některé tutovky a už se to s námi vezlo. Po vedení 8:0 jsme povolili v obraně, nechali jsme soupeře snadno pronikat pod náš koš a zakončovat. Prostě nasazení v obraně nebylo takové, jak bych si představoval. A v útoku jsme hráli příliš individualisticky, stříleli z nepřipravených pozic, ztráceli míče po nepřesných přihrávkách. Po vystřídání hráčů naše produktivita ještě více poklesla a dali jsme pouhých 12 bodů za deset minut hry. Volili jsme střely vždy přesně naopak, než bychom měli - když jsme měli najet do koše, vystřelili jsme z dálky, když jsme měli vystřelit, najížděli jsme do plných.
Ve druhé půli jsme změnili obranu a přece jen zastavili střelbu soupeře. Dostali jsme pouhých sedm bodů, což bylo dobré, ale na druhé straně hřiště jsme se neustále trápili. Naštěstí nám vyšlo pár rychlých brejků a tak jsme navýšili náš náskok nad 15 bodů. V poslední čtvrtině jsme už posílali na hřiště ty hráče, kteří měli odehraných méně minut a tak hosté srovnali hru. Zápas jsme ale dovedli zdárně do vítězného konce. Ovšem s celkovým obrazem hry nejsem absolutně spokojen, máme na víc. Chyběla agresivita v obraně a hlavně doskok pod oběma koši. Vždyť jsme měli výškovou převahu, ale necháme si míč sebrat z rukou. S kvalitnějším soupeřem se nám to vždy vymstí. A o naší úspěšnosti ve střelbě bych mohl napsat román. Je to dáno tréninkem, kdy nebráníme na 100% a tak se najednou v zápasech proti agresivnějšímu soupeři neprosadíme...