Kadeti U17 - NRL - skupina F

2022-01-08 21:42:01
08.01.2022 BK Snakes Orlová - BK Krnov U17 49:66 (12:21, 24:29, 35:50)
Sestava:Grigor Jan 25bodů (trojky: 0, TH: 5/6, fauly: 5), Drulák Jakub 10bodů (trojky: 0, TH: 2/3, fauly: 3), Novák Vilém 9bodů (trojky: 3, TH: 0/0, fauly: 0), Bajtek Václav 6bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 2), Pater Lukáš 5bodů (trojky: 0, TH: 1/5, fauly: 0), Vondrák Ondřej 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Bogáč Petr 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Beneš David 3bodů (trojky: 0, TH: 1/1, fauly: 0), Dorazil Viktor 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2)
Orlová V.jpgPrvní zápas v novém roce 2022 nám vyšel velmi dobře, i když jsme se museli obejít bez Tadeáše. Toho v základní sestavě nahradil Čogi. Hodně jsme se obávali celoplošné osobní obrany, na kterou jsme se snažili připravit. A to se nám asi vyplatilo. Hned po prvním obdrženém koši jsme zahráli na pres nacvičený signál, který skončil košem s faulem a následnou danou šestkou. A od té doby se domácí o tuto obranu nepokusili. Hodně jsme se připravovali i na trojkového střelce Vítka, kterého docela dobře bránil Luki. Domácí se moc z dálky neprosazovali a koše nám dávali hlavně po našich chybách v obraně. Přesto jsme byli po první čtvrtině spokojenější, protože i přes nedané šance jsme vedli o devět bodů. Do druhé čtvrtiny nasadili domácí zónovou obranu, proti které se nám přestalo dařit. Střelba z dálky byla velmi špatná a z pod koše jsme několikrát zahodili dobré šance. Výsledkem bylo pouhých osm bodů ve druhé desetiminutovce a tím pádem snížení našeho pracně vybudovaného náskoku. Naštěstí pro nás přešel soupeř ve druhé půli znovu na osobní obranu, kterou jsme překonávali mnohem jednodušeji. Po pěkných akcích jsme si vybudovali docela překvapivě vysoký náskok 15 bodů. Teď šlo jen o to udržet se v tempu a nechat soupeře znervóznět z našeho vedení. A to se nám povedlo, rychle jsme přidali přes dlouhé hráče další tři koše a vedli už 56:35. Pak Orlová přešla zpět na zónu a na chvíli jsme se zadrhli. Vysvobodil nás dvěma trojkami po sobě Vilda a tak jsme si posledních pět minut už jen hlídali náš náskok. A to i za cenu dlouhých útoků bez zakončení. Chyběl nám hlavně Rous, který se zbytečně vyfauloval, ale hráči z lavičky už náskok v klidu udrželi. Vydřeli jsme tedy v novém roce první překvapivou výhru, která však podle mě byla zasloužená.