2022-03-05 21:21:48
05.03.2022 BK Snakes Ostrava B - BK Krnov U19 54:55 (15:20, 31:29, 42:37)
Sestava:Grigor Jan 25bodů (trojky: 0, TH: 7/12, fauly: 3), Bajtek Václav 12bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 4), Drulák Jakub 10bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 2), Novák Vilém 5bodů (trojky: 1, TH: 0/2, fauly: 0), Vondrák Ondřej 3bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 4), Bogáč Petr 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Beneš David 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Snakes V.jpgDo Ostravy jsme už jako obvykle jeli bez tří hráčů základní pětky, když ke zraněným Ondrovi a Lukášovi se přidal nemocný Tadeáš. A když omarodil ještě Viktor, jelo nás jen sedm statečných.
Určitě jsme nebyli vzhledem k předchozím výsledkům nějakým velkým favoritem, spíše mohla překvapit rezerva Snakesu, protože měla k dispozici 11 hráčů, takže nás mohli uběhat. Ale základní pětka Kony, Vilém, Rous, Kuba a Vašek začala zápas velmi dobře. Na první trojku domácích jsme odpověděli několika pěknými akcemi na pivoty pod koš a ujali se vedení. To jsme udrželi až do konce první čtvrtiny i přes velké chyby v rozehrávce, které nás dlouhodobě trápí. Druhou čtvrtinu začali lépe domácí, kteří se začali trefovat z trojek a hlavně trestali naše chyby v přihrávkách. Z nich dávali velice snadné koše a ujali se pětibodového vedení. Více jsme jim naštěstí nedovolili. Vašek s Rousem přidali další body, několikrát jsme dobře ubránili a dvě minuty před koncem jsme vedli 53:48 a měli jsme k dispozici míč. Po faulu šel střílet šestky Rous, ale bohužel neproměnil ani jednu. Po další chybě jsme nabídli soupeři snadný koš a najednou to bylo jen o bod. A v útoku jsme udělali další chybu, kterou potrestali domácí 7 vteřin před koncem, když se ujali po samostatném nájezdu vedení 54:53. Po tajmu jsme rozehráli míč na Konyho, který se prosmýkl mezi dvěma obránci do bedny a vyslal na koš takou spíše střelu-nestřelu, která však padla o desku do koše. A to bylo prakticky vteřinu před koncem, kdy už domácí nestačili vystřelit. Uhráli jsme tak docela šťastné vítězství, které však při lepší střelbě a menším počtu ztrát mohlo být naprosto v klidu.