Muži - SM liga - 1. třída

2022-03-11 23:10:53
11.03.2022 BK Krnov Muži - BK Příbor 73:57 (13:15, 35:28, 63:40)
Sestava:Kalisz Mikoláš 14bodů (trojky: 3, TH: 1/4, fauly: 2), Siegfried Jiří 13bodů (trojky: 2, TH: 3/5, fauly: 2), Kortiš Vojtěch 12bodů (trojky: 0, TH: 0/3, fauly: 2), Šesták Matěj 10bodů (trojky: 2, TH: 0/2, fauly: 1), Janovský Václav 7bodů (trojky: 1, TH: 0/2, fauly: 3), Chudoba Miroslav 6bodů (trojky: 0, TH: 2/6, fauly: 2), Vidlička Adam 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Matiaško Ján 4bodů (trojky: 0, TH: 2/3, fauly: 2), Zápalka Tomáš 3bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 1)
Příbor D.jpgDo zápasu jsme vstoupili velmi špatně, když se nám vůbec nedařila střelba. A navíc jsme přišli hned ve třetí minutě o Jana, který byl jediným střelcem našeho týmu, pro výron kotníku. Střelecké trápení trvalo až do 9. minuty, kdy se trefil trojkou Mates, kterého následovali Sirka s Vencou. Ty tři trojky po sobě nás nakoply a přece jen daly větší elán do další fáze zápasu. Druhou čtvrtinu sice začali hosté také trojkou, ale následující minuty byly už zcela v naší režii. Ze stavu 15:19 jsme se dostali během dvou minut na 23:19 a od té doby jsme už hosty do vedení nepustili. Hru jsme zcela opanovali po poločasové přestávce, kdy jsme soupeře výbornou obranou vůbec nepustili k lehčím střelám. Naopak na koš Příboru se valil jeden útok za druhým. Kromě protiútoku se nám dařilo zakončovat i z dálky, takže skóre narůstalo velmi rychle v náš prospěch. Vynikl především Miki, který se z trojek neminul a přidal i další body z protiútoků. V 27. minutě jsme vedli už 60:32 a měli vývoj zápasu pevně v rukou. Hosté se vzpamatovali až na začátku poslední čtvrtiny, kdy jsme pod dojmem vysokého vedení povolili v obraně a umožnili soupeři skórovat. Naštěstí jsme měli už dostatečný náskok, který jsme už spíše udržovali až do konce zápasu.