Junioři U19 - NRL - skupina E

2022-03-19 17:55:55
19.03.2022 BK Krnov U19 - BK Lipník n.Bečvou 52:37 (16:9, 29:23, 39:34)
Sestava:Grigor Jan 19bodů (trojky: 0, TH: 3/8, fauly: 2), Vacula Tadeáš 12bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 1), Drulák Jakub 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Vondrák Ondřej 6bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Bajtek Václav 4bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 1), Beneš David 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Bogáč Petr 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Wenda Jiří 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Lipník D.jpgDo zápasu s Lipníkem jsme vstupovali opět velmi oslabeni o tři hráče základní rotace : Ondru, Lukáše a Viléma. Přesto jsme se fyzicky mnohem zdatnějšího soupeře nezalekli a šli jsme výhře hodně naproti. Dařilo se nám v obraně, kde jsme nenechávali až na výjimky hostům volné střely. A byla to právě obrana, která nás dotlačila do výhry přestože se nám absolutně střelecky nedařilo. Dostali jsme jen 37 bodů, což je výborná vizitka i proto, že soupeř byl většinou ročníku 2003, tedy o dva až tři roky starší než my. Přes statné podkošové hráče protivníka jsme měli problém se dostat ke kloudné střele, vše jsme naprosto zbytečně tlačili až do koše místo toho, abychom vystřelili z pole. A navíc jsme zahazovali naprosto 100% šance. A když k tomu přidáme i mnoho chyb v rozehrávce a tím pádem ztráty míčů, nechali jsme soupeře stále dýchat. Nemohli jsme se nějak bodově utrhnout. Když už jsme dali více bodů po sobě, udělali jsme chyby a nechali soupeře bodově se přiblížit. Až v posledních pěti minutách jsme zápas definitivně urvali v náš prospěch. Hosté už mleli z posledních sil, začali více chybovat a těchto chyb jsme konečně využili k navýšení skóre. Poslední minuty jsme vyhráli 11:2 a výhra byla zaslouženě naše. I když mohla být mnohem vyšší a mohli jsme rozdíl skóre z prvního zápasu (-21) pohodlně dorovnat. Ale to už bychom chtěli asi moc. Musíme být rádi za každou výhru. Zejména když nám chybí klíčoví hráči.