Muži - SM liga - 1. třída

2022-04-09 17:33:18
09.04.2022 BK Krnov Muži - Basket Opava 2010 B 51:72 (12:25, 23:45, 38:59)
Sestava:Janovský Václav 14bodů (trojky: 2, TH: 0/0, fauly: 1), Chudoba Miroslav 11bodů (trojky: 1, TH: 0/1, fauly: 2), Siegfried Jiří 10bodů (trojky: 1, TH: 3/4, fauly: 1), Vidlička Adam 5bodů (trojky: 1, TH: 0/2, fauly: 1), Zápalka Tomáš 5bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 1), Durišík Jiří 4bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 4), Kortiš Vojtěch 2bodů (trojky: 0, TH: 0/3, fauly: 2), Rumian Adam 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Šesták Matěj 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Kalisz Mikoláš 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Op2010 D.jpgNaprosto zbytečně vyhrocený zápas, který skončil vyloučením našeho trenéra pro dvě technické chyby, když se mu nelíbily neodpískané zákroky hostujících hráčů. Ale než k tomuto incidentu v závěru zápasu došlo, měl průběh zápasu v rukou soupeř. Ten totiž začal hned v základní pětce s několika hráči z 1.ligy a tudíž měl mnohem více herních zkušeností než my. Navíc hosté měli i výškovou převahu, velmi tvrdě bránili a nenechali nás pořádně vystřelit. Když už se to našim hráčům podařilo, většinou šlo o špatně umístěné střely, které v několika případech ani netrefily zařízení. Takže během prvních osmi minut už vedl soupeř 4:24 a s námi to opravdu nevypadalo růžově. Naštěstí pro nás dali v závěru první čtvrtiny trojky Sirka a Venca, takže jsme trochu upravili nepříznivé skóre. Také začátek druhé desetiminutovky nám vůbec nevyšel. Hosté využívali časté rychlé protiútoky do otevřené obrany a snadno skórovali. A také proto byl stav ve 12. minutě zápasu 14:39. Po oddychovém čase přešli naši hráči na zónu a ta nám pomohla zastavit střeleckou potenci Opavy. Hra již byla vyrovnanější, konečně jsme začali rychleji přecházet do útoku, ale v něm jsme naráželi do připravených obránců a neproměňovali nájezdy 1/1. Což byla škoda, protože bylo jich poměrně dost. Přesto jsme asi nemohli pomýšlet na nějaký lepší výsledek. Když jsme se začali bodově přibližovat, nasadili hosté své nejlepší hráče a zase nám utekli. Proto je výsledek pravděpodobně spravedlivý...