Junioři U19 - NRL - skupina E

2022-04-24 09:41:52
23.04.2022 Basketpoint Frýdek-Místek - BK Krnov U19 102:48 (26:11, 67:25, 88:35)
Sestava:Štěpán Ondřej 14bodů (trojky: 0, TH: 6/8, fauly: 1), Grigor Jan 11bodů (trojky: 0, TH: 3/4, fauly: 5), Beneš David 5bodů (trojky: 0, TH: 1/1, fauly: 0), Vacula Tadeáš 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Pater Lukáš 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5), Vondrák Ondřej 3bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 4), Bajtek Václav 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Bogáč Petr 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5), Wenda Jiří 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Drulák Jakub 1bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 3), Novák Vilém 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2)
FM V.jpgPo čtvrteční dohrávce jsme se střetli s vedoucím týmem tabulky v odvetě na jeho palubovce nové haly. Oproti domácímu zápasu byl soupeř v početnější sestavě, my jsme nastoupili s úplně stejným týmem jako ve čtvrtek. Ale náš výkon nebyl tak dobrý jako v předchozím zápase. Domácí se pilně připravují na kvalifikaci o ligu a tak na nás vyrukovali s celoplošnou osobní obranou po celých 40 minut zápasu. A na takovou velmi tvrdou, řekl bych někdy až za hranicí pravidel, obranu my absolutně nejsme zvyklí. Proto jsme zcela zbytečně ztráceli míče, místo přihrávek jsme se utápěli driblinkem do zdvojované obrany. Jen bych měl výtku k rozhodčím, kteří připustili některé zákroky, které mohli odpískat. A nás nenechali bránit ve stejném metru. Téměř každý náš zákrok byl faul, zatímco soupeři vše procházelo. Nemohu si pomoci, ale rozhodčí Křižanovou prostě nemám rád a už jednou jsme ji vetovali. A udělám to i pro příště. My jsme měli 30 faulů a soupeř přes celozápasový tvrdý presink jen 20, přičemž my jsme museli střídat hned tři hráče pro 5 osobních chyb. Tuto "pomoc" domácí nepotřebovali, byli lepší ve všech směrech i tak. A to hlavně ve druhé čtvrtině, kterou jsme absolutně zpackali. Dostat 41 bodů za 10 minut hry není dobrou vizitkou naší hry. Ale z druhé strany takové zápasy potřebujeme ke srovnání a zjištění našich nedostatků. Prostě takovou obranu na tréniku nemáme, hrajeme na půl plynu a tak na to nejsme připraveni. Sice jsme dostali méně bodů jako doma (jen o tři), ale zase jsme dali o velkých 30 bodů méně a to není dobré. A tady se nemůžeme vymlouvat na nepřízeň rozhodčích, ty ojedinělé šance bychom měli proměnit. Mohli jsme tak dát o 10-15 bodů více. Napravit reputaci si můžeme hned za týden, kdy jedeme do Frýdku-Místku znovu k zápasu kadetů. Ještě předtím nás ale čeká čtvrteční dohrávka juniorů s Přerovem.