Junioři U19 - NRL - skupina E

2022-04-28 20:00:47
28.04.2022 BK Krnov U19 - TBS Přerov 81:71 (21:29, 47:42, 62:62)
Sestava:Štěpán Ondřej 31bodů (trojky: 0, TH: 7/10, fauly: 4), Grigor Jan 21bodů (trojky: 0, TH: 1/9, fauly: 4), Pater Lukáš 21bodů (trojky: 2, TH: 1/2, fauly: 3), Bogáč Petr 4bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 2), Vacula Tadeáš 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Vondrák Ondřej 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Bajtek Václav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 3), Novák Vilém 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
Přerov D.jpgMistrovská soutěž pro nás pokračovala v ostrém tempu už třetím zápasem v jednom týdnu. Ve čtvrtek jsme přivítali na domácí palubovce tým TBS Přerov, který jsme v prvním vzájemném zápase venku porazili o 15 bodů. Soupeř však tentokrát přijel v obměněné sestavě a nám docela dost chyběl pod oběma koši nemocný Kuba Drulák. Zápas jsme začali v hrozně vlažném tempu prakticky bez obrany, která byla děravá jak pověstný ementálský sýr. I když jsme se pokusili o změnu na zónu, hráči v ní stáli jak solné sloupy a nechali soupeři volnou cestu do koše. O tom svědčí i 29 obdržených bodů za první čtvrtinu. V první přestávce tak museli dostat pořádně vyhubováno, aby se více soustředili na obranu a ne na útok. Přece jen jsme se zlepšili, dokázali jsme lépe ubránit a přes rychlejší přechod do útoku se nám dařilo zakončovat. Bohužel se stále střelecky prosazují jen Ondra, Luki a Rous, ostatní byli daleko za očekáváním. Cíl pro druhou čtvrtinu jsme splnili, bodově jsme dostali soupeře pod sebe a vedli o 5 bodů. Ale poločasová přestávka nám nepomohla, spíše jsme se dostali z tempa. Hosté opět převzali otěže zápasu a vedli 58:53. Naštěstí pro nás hosté faulovali a my ze šestek mohli opět srovnat skóre. Poslední koš dal po zisku míče Luki se závěrečnou sirénou čtvrtiny a srovnal na 62:62. Do čtvrté desetiminutovky jsme opět vstoupili v nejsilnější sestavě, i přes hrozbu vyfalouvání se Ondry a Rouse, kteří měli po čtyřech osobních chybách. Do 34. minuty byla hra vyrovnaná, ale rozhodující se ukázala být trojka Lukiho, která nám dala náskok šesti bodů a od té doby jsme měli už zápas skoro pod kontrolou. Hostům už docházely síly, udělali několik špatných rozhodnutí, my jsme je nepustili tak lehce do koše a sami jsme podnikli několik úspěšných protiútoků. Výhru zpečetili Tadeáš a Rous a tak jsme vyhráli o deset bodů, což bylo naše nejvyšší vedení v zápase. Tento zápas jsme vysloveně vybojovali, chyběla nám lehkost, více předvídavosti ve hře a hlavně v první čtvrtině obrana. Po jejím zlepšení už měla hra jakési parametry, které bychom chtěli produkovat.