Muži - SM liga - 1. třída

2022-04-30 13:45:08
29.04.2022 BK Krnov Muži - TJ Sokol Karviná "B" 67:56 (26:7, 38:29, 50:49)
Sestava:Kortiš Vojtěch 19bodů (trojky: 0, TH: 3/6, fauly: 3), Janovský Václav 18bodů (trojky: 2, TH: 2/2, fauly: 2), Chudoba Miroslav 10bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 5), Durišík Jiří 9bodů (trojky: 2, TH: 1/4, fauly: 3), Zápalka Tomáš 6bodů (trojky: 1, TH: 1/2, fauly: 0), Vidlička Adam 3bodů (trojky: 0, TH: 1/4, fauly: 4), Šesták Matěj 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Beneš Kryštof 0bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 1)
Karviná D.jpgK utkání nastoupily oba týmy ve značně omezených sestavách. Nám chyběl hlavně Sigi, Jano či Miki. Ale zápas v malé sestavě jsme začali velice dobře. Hosté podcenili vstup do zápasu, špatně bránili a hlavně se jim vůbec nedařila střelba. Na opačné straně jsme to byli my, kdo přesně cílil do koše a to nejen z rychlých přechodů do protiútoku, ale i z trojek. Takže jsme hned v osmé minutě vedli 21:3 a dali teoretický základ k výhře. Ovšem hosté se nevzdali, začali bránit v zóně, na kterou jsme nepřesnou střelbou nenašli ten správný recept. A nedařily se nám ani brejky, kde jsme si při zakončení moc vymýšleli krkolomná zakončení. A tak se stalo to, co nikdo na začátku neočekával. Druhou a třetí čtvrtinu jsme jasně prohráli (12:22 a 12:20) a najednou nás hosté bodově dohnali. Do poslední čtvrtiny jsme nastupovali s pouze jednobodovým náskokem a vše bylo otevřené. A v tu nejvhodnější dobu jsme zapnuli v obraně, kde jsme nutili hosty k těžším střelám a v útoku nás zachránil produktivní Venca, autor 13 bodů. Zápas jsme tedy dotáhli do výhry, ale stála nás hodně sil a nervů.