Mladí muži U20

2010-11-06 10:13:06
05.11.2010 SK UP BCM Olomouc - Přípravka 49:89 (9:28, 22:50, 32:77)
Sestava:Opršal Martin 26bodů (trojky: 0, TH: 6/10, fauly: 2), Smička Matěj 22bodů (trojky: 0, TH: 6/8, fauly: 1), Gazdík Jakub 15bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Hradečný Michael 12bodů (trojky: 0, TH: 2/3, fauly: 1), Haščin Jan 10bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Biskup David 4bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 0), Meca Jiří 0bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 2), Urban Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Michailidis Lukas 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2)
Před zápasem s naším tradičním soupeřem panovaly v našem \"táboře\" obavy o výsledek. Předem jsme věděli, že nemohou nastoupit hned tři hráči základní pětky : Cikánek, Hlaváček a Gross, kteří v minulých utkáních nastříleli nejvíce bodů. Ale naopak nám velmi pomohl návrat rozehrávače Opršala, který však z důvodů nedostatku dlouhých hráčů nastoupil v základní sestavě jako pivot. Zápas nám vyhrála vynikající obrana na rozehrávače domácích, kde vynikali především \"elektrické myši\" Biskup a Smička. Ti brali soupeři jeden míč za druhým a rychlým přechodem do protiútoku nebo přihrávkou na nabíhající hráče jsme mohli velice snadno zakončovat do rozhozené olomoucké obrany. V útoku jsme se naopak spoléhali na osvědčenou spolupráci z ligových zápasů, rozehrávač Opršal - pivoti, kde tentokrát Cikánka zastoupil Kuba Gazdík. Až do svého zranění byl jednoznačně naším nejlepším podkošovým hráčem. Ale i střídající hráči z lavičky se dokázali prosadit, takže skóre narůstalo hodně rychle v náš prospěch. Jen v poslední čtvrtině jsme nechali domácí rozehrát, ale to už byli na naší straně na hřišti hráči, kteří nemají odehráno tolik minut vč. debutujícího juniora Michailidise. Přesto, že spolu hráli vlastně poprvé, prohrála pětice Smička, Hradečný, Urban, Michailidis a Haščin (+střídající Jirka Meca)tuto čtvrtinu jen 17:11.
Celkově jsme podali prozatím nejlepší výkon podpořený velmi slušnou obranou a následným rychlým přechodem do protiútoku. Takže na závěr prvního kola = spokojenost.