Muži - oblastní přebor

2010-11-13 20:51:58
13.11.2010 BK Krnov Muži - BC Orlová 78:71 (17:21, 44:38, 59:58)
Sestava:Lukáš Jakub 17bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 3), Opršal Ondřej 13bodů (trojky: 1, TH: 2/5, fauly: 2), Cikánek Ondřej 12bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 2), Svěchota Dominik 9bodů (trojky: 2, TH: 1/2, fauly: 3), Velčovský Jan 8bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 3), Janovský Václav 5bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 3), Opršal Martin 4bodů (trojky: 1, TH: 1/2, fauly: 4), Křištof Adam 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2), Čožík David 4bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 1), Stanovský Marcel 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2)
Orlová1.jpgJedním slovem \"trápení\" by se dal nazvat výkon našich mužů v zápase s Orlovou. Ta přijela pouze se sedmi hráči a hrála tu svou pomalou hru, ovšem s rychlým návratem do zónové obrany. Ta nám dělala dost velké potíže především proto, že dnes se hráčům jakoby nechtělo běhat, jen si podávali míče okolo zóny soupeře a pak tam prostě někdo najel či vystřelil. Navíc jsme nechali Orlovou rozstřílet. Z prvních sedmi střel proměnila hned šest, když jsme prakticky střelce nebránili. Ve 4. minutě jsme konečně vyrovnali na 9:9 trojkou Kačera, který pak využil svou dynamiku k dalším třem nájezdům a zvýšil na 15:11. Ale pak jsme opět přenechali iniciativu hostům, kteří se velmi rychle opět ujali vedení. Druhou čtvrtinu zahájil trojkou Martin Opršal, přidal se z pod koše Křištof a rázem jsme vyrovnali na 22:22. Ovšem nervy neudržel hostující trenér Němec, který dostal TCH za nesportovní chování. Své první body tak mohl dát z TH David Čožík, pro kterého to byla premiéra v mužích po delším oddychovém období. Dobrý úsek naší hry podtrhl ještě dvěma trojkami Svěchota a dalšími body Lukáš. Ovšem 10-ti bodové vedení (42:32) jsme opět po nedůsledné obraně rychle ztratili.
Také druhý poločas začal pro nás celkem dobře. Nátlakovou hrou v obraně jsme konečně dokázali založit několik pohledných akcí, které zakončili Cikánek, Velčovský a Lukáš. A když přidal trojku Hroch vedli jsme už rozdílem 12 bodů (59:47). Další vyloženou akci, kdy byl sám pod soupeřových košem, neproměnil Hroch a najednou místo toho, abychom soupeře zlomili, přestali jsme úplně hrát naši hru. Poslední 4 minuty třetí čtvrtiny jsme nedali ani bod a prohráli je 0:11!!! A prakticky se začínalo znovu. V poslední desetiminutovce jsme už měli více sil, protože jsme v zápase mohli rozložit síly na více hráčů. Hosté se dlouho nemohli trefit a svůj první koš dali až ve 4. minutě. Naopak my jsme se prosadili Lukášem, Cikánkem, Ondrou Opršalem a Janovským, takže v 38. minutě byl stav 75:64. Ovšem pak hráči opět polevili, jakoby se už nic nemohlo stát. Hosté dali trojku, vzápětí dva TH a další koš, my naopak nedali 4 šestky Cikánkem a Hrochem. Ten pak naštěstí po faulu hostů své další šestky proměnil a definitivně soupeře zlomil.
Tým sice zdaleka nepředvedl své možnosti, ale ty dva body do tabulky tvrdě vybojoval. A to se také cení.