Mladí muži U20 - 2. kolo OP

2011-01-16 19:19:54
15.01.2011 Přípravka - BCM UP Olomouc 60:53 (14:11, 29:22, 49:34)
Sestava:Opršal Martin 20bodů (trojky: 3, TH: 5/8, fauly: 4), Cikánek Ondřej 15bodů (trojky: 0, TH: 5/8, fauly: 3), Smička Matěj 9bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1), Hradečný Michael 9bodů (trojky: 0, TH: 3/3, fauly: 3), Meca Jiří 4bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 5), Hubený Dominik 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Biskup David 1bodů (trojky: 0, TH: 1/4, fauly: 2), Urban Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Haščin Jan 0bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 3), Šnirch Filip 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1)
První zápas v roce 2011 měl mít jasného favorita v podobě domácího týmu, který první vzájemný duel vyhrál o dvě třídy rozdílem 40 bodů. Ale tentokrát se hosté mnohem lépe připravili a nedali domácím vydechnout. Vyrovnaný zápas jsme rozhodli ve třetí čtvrtině, kdy jsme náskok navýšili na 15 bodů. I přes střídání jsme náskok udrželi až do konce zápasu a úspěšně jsme tak vykročili do nového roku 2011.

BK Ekotempo Krnov - BCM UP Olomouc 60:53 (14:11, 29:22, 49:34)
Sestava : Šnirch, Opršal M. 20, Hradečný 9, Smička 9, Hubený 2, Haščin 1, Cikánek 15, Meca 4, Biskup 1, Urban

Fauly: Krnov 22, Olomouc 23
Trojky : Krnov 3, Olomouc 0
TH: Krnov 27/15 = 56%, Olomouc 29/13 45%

Domácí hráči nastoupili do zápasu až příliš pod dojmem vysokého vítězství v prvním vzájemném duelu. Hráči hráli hodně laxně, hlavně v útoku si nedokázali poradit s robustními protivníky a zakončovali z nepřipravených pozic. Nedařilo se nám ani při nacvičených signálech, kdy střely končily většinou na obroučce koše. Naštěstí hráče můžeme pochválit za vynikající obranu, která dovolila nastřílet hostům pouze 11 bodů v každé čtvrtině prvního poločasu. Tato nepropustná obrana zachraňovala nemohoucnost hráčů v útoku, nepotěšily především ztráty míčů v rozehrávce několikrát po sobě. Nejpěknější basket předváděli hráči po poločasové přestávce, kdy rychlým rozehráváním míčů rozebírali soupeřovu obranu a úspěšně zakončovali především přes Michala Hradečného a Martina Opršala. V poslední čtvrtině se už hráči opět přizpůsobili soupeřově hře a také jejich obrana nebyla tak neprůchodná jako v předchozí době. Hosté tak vyhráli poslední část 19:11, ale tím jen zmírnili svoji porážku.
Domácí se představili po dlouhé době v poměrně silné sestavě, kdy chyběl pouze pivot Gazdík (sádra na kotníku) a Hlaváček s Grossem. Střelecky se prosadili především Opršal a Cikánek, stabilní opory týmu. K nim můžeme přiřadit Hradečného a Smičku. Pod vlastním košem byli důslední kapitán týmu Meca a Haščin, bohužel se neprosadili střelecky. Celkově pochvala za obranu, ale naopak pokárání za útok. Ale úkol jsme opět splnili, výhra a zahráli si všichni.