Muži - oblastní přebor

2011-03-21 11:35:28
18.03.2011 BC Orlová - BK Krnov Muži 75:72 (21:16, 50:38, 58:58)
Sestava:Koudelka Michal 21bodů (trojky: 2, TH: 3/3, fauly: 2), Cikánek Ondřej 16bodů (trojky: 0, TH: 2/10, fauly: 1), Janovský Václav 12bodů (trojky: 2, TH: 0/0, fauly: 1), Opršal Martin 9bodů (trojky: 1, TH: 4/4, fauly: 2), Velčovský Jan 9bodů (trojky: 0, TH: 3/4, fauly: 2), Hradečný Michael 5bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 1)
Opět jedna z naprosto zbytečných proher, kterých jsme nasbírali už poměrně dost. Vše je zapříčiněno tím, že prostě v pátek nejsme schopni dát dohromady větší počet hráčů, kteří studují či pracují po celé republice. Je to škoda, ale jsme bohužel schopni porazit prakticky kohokoliv (pokud jsme kompletní), ale také prohrát s mužstvy, které bychom mohli porazit. Ale pravděpodobně to lepší už nebude a musíme asi děkovat hráčům, kteří mají zájem vůbec hrát.
Do zápasu poslal trenér Janovský včetně sebe pětici Martin Opršal, Velčovský, Koudelka a Cikánek. Ta nezačala sice špatně, když jsme skórovali Cikánkem a Koudelkou, ale vedení 10:6 bylo na dlouhou dobu poslední. Iniciativu převzali domácí, kde jsme nechali rozstřílet jediného hráče - Cempela, který nakonec dal 36 bodů včetně 6 trojek a sám nás vlastně porazil. Ale bylo i líp. Po špatném závěru poločasu, kdy nám soupeř utekl na rozdíl 12 bodů, jsme po přestávce zcela jasně ovládli palubovku. Ze stavu 50:38 to bylo za 6 minut 56:52 pro nás. Ale jedním z klíčových okamžiků byl bohužel výron kotníku našeho kapitána Velčovského, jehož zkušenosti v hektickém závěru hodně chyběly. Po vyrovnaném stavu po třetí čtvrtině se oba týmy přetahovaly o vedení, ale šťastnější byli nakonec domácí, kteří měli lepší střeleckou mušku než my.
K výhře nám chybělo nakonec málo, o to více mrzí třeba špatné trestné hody pivota Cikánka (2/10), který jinak podal velmi dobrý výkon.