Muži - oblastní přebor

2011-04-03 08:20:25
02.04.2011 BK Krnov Muži - TBS Sokol Přerov 85:49 (21:10, 44:21, 63:32)
Sestava:Hradečný Michael 17bodů (trojky: 3, TH: 0/0, fauly: 1), Lukáš Jakub 14bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Opršal Ondřej 12bodů (trojky: 4, TH: 0/0, fauly: 2), Koudelka Michal 10bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 1), Stanovský Marcel 8bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 1), Lukáš Marek 8bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Janovský Václav 6bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 0), Opršal Martin 6bodů (trojky: 1, TH: 1/2, fauly: 3), Křištof Adam 4bodů (trojky: 0, TH: 0/3, fauly: 2), Cikánek Ondřej 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Čarnecký Marian 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
IMG_2666.jpgPo delší době jsme mohli nastoupit v téměř kompletní sestavě a na hřišti to bylo rozhodně znát. I když nám chyběl jeden z klíčových hráčů Honza Velčovský a na zápas se nedostavil Dominik Svěchota, ostatní je dokázali bez problémů zastoupit. Hosté se drželi jen v úvodních pěti minutách, kdy udržovali jednobodový odstup (6:5). Nízké skóre bylo zapříčiněno i tím, že se málokdo byl schopen trefit, či ztrátami míčů na jedné či druhé straně. Na omluvu našeho týmu byl i fakt, že pro nás začal zápas velmi nešťastně. Po prvním dobrém obranném zákroku Kuby Lukáše a jeho jednoduchému koši z nájezdu šel hned ve druhém útoku sám proti soupeři Marian Čarnecký. Jeho nájezd skončil po faulu soupeře zraněním kolene a zápas po 35 vetřinách pro něho bohužel skončil. Týmu chvíli trvalo, než se vzpamatoval ze ztráty výborného střelce, ale pak se otřepal a vzal otěže pevně do svých rukou. Kuba Lukáš a následně střídající Michal Koudelka během tří minut navýšili skóre na 16:7 a dobrý úsek zápasu završil trojkou Martin Opršal. Do druhé čtvrtiny jsme tak mohli nastoupit s klidem a vidinou desetibodového náskoku. Druhá fáze hry byla v režii druhého rozehrávače Ondry Opršala. Ten první tři trojkové střely proměnil a rázem jsme vedli o dvacet bodů (37:17). O výsledku zápasu tak bylo prakticky rozhodnuto. Do druhého poločasu už trenér Janovský posílal dvě pětice, které se pravidelně střídaly a tak se nám podařilo udržet vysoké tempo zápasu. Během prvních minut druhé půle jsme navýšili až na 30 bodů a tento rozdíl se udržoval až do konce zápasu. Ten se mimořádně střelecky povedl mladému Michaelovi Hradečnému, který zaznamenal 17 bodů vč. tří trojek, a to neproměnil další tři velmi jednoduché nájezdy. Čtyři trojky přidal Ondra Opršal a naopak 14 bodů z rychlých brejků Kuba Lukáš. A když přičteme úspěšné pokusy Michala Koudelky a Marka Lukáše, znamená to, že jsme měli mnohem vyrovnanější kádr, který byl schopen úspěšně zakončit. A to soupeři chybělo...

Fotografie Jiřího Gajdoše ze zápasu jsou ve fotogalerii.