Muži - oblastní přebor

2011-04-10 13:46:34
09.04.2011 BK Frýdek-Místek - BK Krnov Muži 67:76 (17:17, 30:35, 46:57)
Sestava:Janovský Václav 19bodů (trojky: 1, TH: 4/5, fauly: 3), Lukáš Marek 14bodů (trojky: 1, TH: 1/2, fauly: 1), Lukáš Jakub 12bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 2), Koudelka Michal 12bodů (trojky: 1, TH: 1/3, fauly: 5), Křištof Adam 11bodů (trojky: 0, TH: 1/1, fauly: 3), Opršal Martin 6bodů (trojky: 0, TH: 2/2, fauly: 2), Hradečný Michael 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0)
Po dvou zcela jasných výhrách na domácí palubovce jsme odjížděli do Frýdku-Místku v roli favorita. Ale bude to opravdu tak? Tuto otázku muselo potvrdit pouhých sedm statečných, kteří trenéru Janovskému na tento zápas zůstali. V minulých třech zápasech jsme totiž přišli o tři největší opory, všichni odstoupili pro nepříjemná zranění. Na křídle chyběli střelci Velčovský a Mario Čarnecký (ten usedl na lavičku jako asistent) a pod košem pivot Cikánek. A z úspěšné sestavy vypadli ještě rozehrávač Ondra Opršal a Marcel Stanovský (pracovní povinnosti). Suma sumárum : chybí pět hráčů, kteří by mohli nastoupit v základní pětce.
Ovšem tým se s absencemi vypořádal velmi dobře. První čtvrtinu držel s domácími krok a navíc zakončovali všichni hráči na hřišti. To bylo pro trenéra Janovského jen dobře, protože domácí nevěděli koho bránit. Ve druhé čtvrtině navíc začal úřadovat Marek Lukáš, který naskočil do hry z lavičky a hned se uvedl 9 body vč. jedné trojky. Po první půli jsme tak drželi sice malý, ale i tak 5 bodový náskok. O ten jsme přišli v úvodních 5 minutách III/IV, kdy jsme špatně bránili a nedařilo se střelecky. Domácí otočili na 42:39, ale pak jsme zabrali na vyšší obrátky, kdy útočné akce zakončovali Kuba a Marek Lukášovi, přidal se Janovský s Křištofem a rázem jsme vedli 66:48. Tento náskok se ukázal jako klíčový. Sice jsme opět polevili, ale už jsme si zápas nenechali vzít.