Basketbalový klub Krnov - mladí muži U20

2009-10-05 13:29:38
Družstvo mladých mužů U20 je složeno z hráčů ročníků 90 až 93, pro které je tento tým možností k získání nových herních zkušeností. Nový ročník oblastního přeboru je i tentokrát společný pro dvě kategorie : juniorů U18 a mladých mužů U20. Hned na úvod přidělil los domácím velmi dobrého protivníka. Po vyrovnaném průběhu se nakonec radovali domácí o pouhý bod.

BK Krnov – SK UP BCM Olomouc 73:72 (17:24, 35:37, 54:51)

Body: Hlaváček 21, Opršal 18, Cikánek 15, Gross 11, Dvořáček 5, Stodůlka 2, Martinec 1

Úvodní minuty patřily domácím, kteří po koši Dvořáčka dali hned po sobě dvě trojky Grossem a opět Dvořáčkem. Pak ale převzali iniciativu hosté, jejichž herní systém dělal hráčům obrovské problémy v obraně. Navíc po malé agresivitě obrany byli soupeřovi střelci naprosto sami a mohli bez starosti střílet. Výsledkem byly dvě trojky hostů a vedení o 7 bodů. V druhé desetiminutovce už se začali prosazovat i podkošoví hráči, Cikánek zaznamenal 5 bodů po sobě, připojil se Hlaváček a tak domácí vyrovnali hru i skóre. Domácí se bodově utrhli až od 32. minuty, kdy Gross a Opršal dali tři trojky, další body přidal agilní Cikánek a rázem vedl Krnov 67:58. To však ještě neznamenalo vůbec nic. Domácím se vyfauloval rozehrávač Opršal, hráči naprosto zbytečně faulovali a hosté z šestek snížili na rozdíl dvou bodů. Za stavu 69:68 proměnil své dva nájezdy Hlaváček a dal domácím naději na výhru. Hosté pak měli možnost otočit z trestných hodů, ale v poslední minutě dali jen dva ze čtyř. Ale přece jen se jim podařilo snížit na rozdíl jediného bodu, ale poslední míč měli pod kontrolou domácí. Svoji akci však nezakončili dobře, soupeř v závarečných vteřinách však měl podobnou mušku a jeho poslední střela skončila na obroučce. První velmi šťastné výhry se tak nakonec dočkali Krnované.