Kadeti U17 - OP

2011-11-28 10:12:04
27.11.2011 BK Krnov U19 - TBS Přerov 62:33 (16:12, 28:25, 48:31)
Sestava:Rumian Adam 15bodů (trojky: 0, TH: 1/6, fauly: 1), Kukla Ondřej 10bodů (trojky: 0, TH: 0/3, fauly: 1), Stanovský Pavel 9bodů (trojky: 0, TH: 1/6, fauly: 2), Zápalka Tomáš 8bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Filip Daniel 6bodů (trojky: 0, TH: 0/1, fauly: 1), Ticháček Lukáš 5bodů (trojky: 0, TH: 1/2, fauly: 3), Siegfried Jiří 3bodů (trojky: 0, TH: 1/4, fauly: 1), Krupinský Jaroslav 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Stanovský Jakub 2bodů (trojky: 0, TH: 0/2, fauly: 1), Vidlička Adam 2bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Chudoba Miroslav 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 0), Gazdík Adam 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2)
P1090007 kopie.jpgDruhý zápas se stejným soupeřem měl být podle hráčů pouhou formalitou. Ale jak to tak bývá, hráči míní a soupeř mění. Vstup do utkání se nám vůbec nepovedl. Brzy jsme prohrávali 2:6, pak 6:10 a nedařilo se nám skoro nic. Zejména střelecká nemohoucnost našich klíčových hráčů byla do očí bijící. Hosté najednou ožili, bojovali o každý míč a dokázali využít naší bezradnosti pod jejich košem. Teprve v posledních dvou minutách jsme dokázali dotlačit míč do soupeřova koše a bylo z toho vedení o hubené 4 body. Střelecká krize našich hráčů vyvrcholila ve druhé čtvrtině. Zahazovali jsme jednu šanci za druhou a nedokázali jsme zakončit ani ve střelbě trestných hodů, jejichž procento úspěšnosti bylo katastrofální (12/2=17%)!!! Takže místo poklidného průběhu se najednou odehrávalo na hřišti drama. O poločase si trenéři povolali oba týmy do šaten. Ten náš dostal "kartáč" od trenéra Opršala, hostující trenér naopak cítil šanci na překvapení a snažil se pravděpodobně své mužstvo vybudit do maxima. Jak si hráči přebrali snažení svých trenérů bylo vidět následně na hřišti. Naše mužstvo najednou hodně přitlačilo v obraně. Několikrát se soupeř nedostal vůbec do zakončení v povoleném časovém úseku a tak jsme získávali míče pro sebe. Navíc soupeř v tlaku zakončoval z horších pozic a po doskoku jsme přecházeli do rychlých protiútoků. Ty se konečně dařilo proměňovat a tak rozdíl skóre rychle narůstal v náš prospěch. Výsledek čtvrtiny 20:6 hovoří o dobré obraně našeho družstva. Také v poslední části utkání se nám dařilo zakončovat a to i po vystřídání hráčů z lavičky. Ti pokračovali v dobré práci v obraně a povolili soupeři vstřelit pouhé dva body ze šestek. O výsledku tedy tentokrát rozhodla obrana, což může být poučením pro hráče v dalších zápasech. Ale doslova příšerné procento šestek 24/4 = 17% by se nám mohlo v zápasech s lepšími soupeři, kde rozhoduje doslova každý bod, nevyplatit.