BK Krnov - Liga U18 juniorů

2009-12-04 08:49:03
Čtvrtek 3.12.2009
Dorostenecká liga se dostala do druhé fáze odvetných zápasů. Hned v tom prvním přivítalo domácí Ekotempo velmi těžkého protivníka, který v prvním vzájemném zápase zvítězil o více jak 50 bodů. Ovšem to na straně Krnova hrála úplně jiná sestava, i když i v tomto zápase nastoupili domácí ve značně omezené sestavě s pouhými 8 hráči. Trenéru Kovaříkovi chyběli především pivoti Gazdík, Kostrhoun a Fingerhut či mladíci Pavlík, Kopecký a Mokráš. Po zlepšeném výkonu ve druhém poločase oplatili Krnované soupeři porážku z prvního zápasu a zaslouženě si vybojovali dva body do ligové tabulky.

BK Ekotempo KRNOV – TJ Sokol Karviná 69:56 (12:17, 31:32, 49:39)

Sestava: Opršal M. 12, Gross 5, Hradečný, Böhm 13, Wojnar 6, Cikánek 26, Volný, Biskup 7

Do zápasu vstoupili hosté daleko sebevědoměji a měli první čtvrtinu naprosto pod kontrolou. Pomohla jim také první velice šťastná trojková střela, kterou vyslali na krnovský koš v posledních vteřinách časového limitu na útok. Domácí hráči se trápili v útočné činnosti, nedařila se jim střelba a jen trojka Böhma v poslední minutě čtvrtiny pomohla upravit nepříjemně narůstající rozdíl skóre. Ještě první tři minuty druhé desetiminutovky byly v režii Karviné, ale domácím pomohla změna obrany na zónu. Hosté najednou měli problémy se zakončením svých akcí a tak Gross, Biskup a Cikánek mohli otočit skóre v krnovský prospěch. Dobrou práci mužstva však zkazily dvě finální přihrávky, které vystihl soupeř a v závěrečné minutě se dvěma koši opět dostal do vedení. Nejlepší výkon předvedli Krnované po poločasové přestávce, kdy na svého soupeře doslova vlétli. Výborná osobní obrana, mnohem lepší spolupráce v útoku vedla soupeře k mnoha faulům. Jen oba rozehrávači Opršal a Biskup získali na sobě 20 osobních chyb hráčů Karviné. Ovšem slabinou Krnova byla střelba trestných hodů, které prostě v tomto zápase „nepadaly“. Ale naopak se hráčům dařilo střelecky ve hře a to bylo v dané chvíli podstatné. Pod košem byl k nezastavení Cikánek, který dělal svým obráncům obrovské potíže. A když ho hosté začali zdvojovat, měli volné pole působnosti střelci z dálky. V 33. minutě vedl Krnov už 55:40 a jeho hráči byli v herní euforii. Ovšem stačila chvilka nepozornosti, zkažená přihrávka a rázem hosté 6 body po sobě opět zvedli hlavy. Posledních 5 minut byl zápas jen o udržení koncentrace a nervech při střelbě trestných hodů. Hosté totiž po střelách ihned faulovali hráče s míčem, aby využili špatné střelby šestek domácích hráčů. A tato taktika se jim skoro vyplatila. V posledních třech minutách se domácí postavili 12x na čáru trestného hodu, ale dali jen pouhé čtyři! Naštěstí vynikající obranou nedovolili hostům skórovat a tak si zaslouženě odnesli skalp jednoho z adeptů finálové skupiny.