Muži - OP

2013-01-28 10:43:21
26.01.2013 BK Krnov Muži - POSKI Ostrava 72:64 (22:14, 40:32, 50:54)
Sestava:Čarnecký Marian 21bodů (trojky: 4, TH: 5/6, fauly: 3), Velčovský Jan 20bodů (trojky: 0, TH: 2/5, fauly: 2), Koudelka Michal 12bodů (trojky: 0, TH: 6/11, fauly: 0), Janovský Václav 11bodů (trojky: 1, TH: 0/0, fauly: 3), Lukáš Jakub 8bodů (trojky: 0, TH: 2/3, fauly: 4), Blejchař Jan 2bodů (trojky: 0, TH: 2/4, fauly: 3), Hrabovský Martin 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 4), Stanovský Pavel 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 1), Smička Matěj 0bodů (trojky: 0, TH: 0/0, fauly: 2)
DSCN1784 kopie.jpgPo opravdu nevydařeném utkání s Přerovem se muži utkali opět na domácí palubovce s týmem Poski. Tento tým byl před utkáním jasným favoritem. Jednak proto, že jsme ho už dlouho neporazili a také podle postavení v tabulce, kde okupuje mnohem vyšší příčky než naše družstvo. Ale opět se ukázalo, že proti favoritům se dokážeme vytáhnout. Opravdu záleží na tom, kdo se v týmu na daný zápas sejde. A tentokrát až na mladíky Adama Rumiana a Lukáše Ticháčka nechyběl nikdo podstatný. A na našem výkonu to bylo určitě znát. Hosté přijeli v kompletní sestavě včetně hráčů, kteří kdysi nastupovali v krnovském dresu : Luďka Jedličky a Petra Ledera. A opět postavili proti nám zónovou obranu, která jim v předchozích vzájemných duelech přinášela úspěchy. Ale tentokrát nám to tam padalo. Nejprve držel prapor trenér Janovský, po jeho koších a trojce jsme vedli 9:2. Poté se rozstřílel rozehrávač hostů Broda,který dvěma trojkami snížil na 9:8. Pak vzal odpovědnost na svá bedra křídelník Velčovský, jehož osm bodů podpořili i Koudelka s Lukášem. A tak jsme první čtvrtinu zakončili pro nás slušným vedením o osm bodů. Druhá čtvrtina byla vyrovnaná. Nás podržel třemi trojkami Čarnecký, hosty opět úspěšný rozehrávač, jehož nikdo nebyl schopen ubránit. Přesto poločasový výsledek byl pro nás uspokojivý. Ještě 5 minut po přestávce jsme drželi našeho soupeře v odstupu, ale pak se naše střelecká potence značně vychýlila. Do posledních vteřin jsme nedali ani bod a teprve poslední střela třetí desetiminutovky z rukou Koudelky protrhla střeleckou impotenci našeho týmu. Ale to už jsme prohrávali o čtyři body. Navíc lavička našeho družstva vyfasovala technickou chybu za nevhodné komentáře vůči rozhodčím. Vyvrcholila tak situace z pod koše hostů, kde nejprve nezapískali faul na Jakuba Lukáše, kterému hned poté odpískali nesportovní faul za oplácení. Hosté sice tyto prohřešky potrestali šestkami, ale naopak se náš tým vyhecoval do poslední fáze hry. V období od 30. do 33.minuty to vůbec nevypadalo na nějaký obrat. Za tyto tři minuty jsme dali jen bod ze šestek, ale hosté naštěstí také minuli tři ze čtyřech trestných hodů. K obratu opět zavelel kapitán Velčovský, jehož dva koše znamenaly srovnání skóre na 59:59. A od té doby jsme byli už aktivnější. Body padaly především ze šestek po taktických faulech soupeře, kde sice nejprve nedal dvě Velčovský, ale pak byli 100% Koudelka s Čarneckým. A tyto body nám přinesly nečekaný úspěch.